Powróć do: DLA BIBLIOTEKARZY

Biblioteki samorządowe powiatu rzeszowskiego

W 2023 r. w powiecie rzeszowskim działało 65 placówek bibliotecznych. Wykaz wszystkich bibliotek w układzie gminnym wraz z danymi teleadresowymi prezentowany jest poniżej. 

MIASTO I GMINA BŁAŻOWA

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej
36-030 Błażowa, ul. 3 Maja 24
tel. 17 229 71 70
e-mail: kurier_blazowski@vp.pl
www: http://www.biblioteka.blazowa.net/
Dyrektor: mgr Anna Heller

Filia w Futomie
36-030 Błażowa, Futoma 168
Szkoła Podstawowa w Futomie (siedziba)
tel. 17 229 74 46 
e-mail: bibliofut@onet.pl 
Kierownik: Monika Wielgos

Filia w Kąkolówce
36-032 Kąkolówka
Szkoła Podstawowa w Kąkolówce (siedziba)
tel. 17 229 77 79
e-mail: mgbp.kakolowka@onet.pl
Kierownik: Magdalena Fornal

Filia w Nowym Borku
36-030 Błażowa, Nowy Borek
Szkoła Podstawowa w Nowym Borku (siedziba)
tel. 17 229 82 35
e-mail: mgbp.nowyborek1@onet.pl
Kierownik: Kinga Rybka

Filia w Piątkowej
36-035 Piątkowa 429
Szkoła Podstawowa w Piątkowej (siedziba)
tel. 17 229 76 82 (szkoła)
e-mail: dhamerla@op.pl
Kierownik: Danuta Hamerla

Filia w Lecce 
Lecka 230, 36-030 Błażowa
tel. 17 230 43 94
e-mail: email: mgbp.lecka@onet.pl
Kierownik: Magdalena Fornal

MIASTO I GMINA BOGUCHWAŁA

Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale
36-040 Boguchwała, ul. Suszyckich 13
tel. 17 871 53 55
e-mail gbp@boguchwala.pl
www: https://biblioteka-boguchwala.pl/
Dyrektor: mgr Anna Wolska

Filia w Kielanówce
35-083 Kielanówka
Szkoła Podstawowa w Kielanówce (siedziba)
tel. 662 126 593
Bibliotekarz: Agata Wróbel

Filia w Lutoryżu
36-040 Boguchwała, Lutoryż
Szkoła Podstawowa w Lutoryżu (siedziba)
tel. 692 632 462
Bibliotekarz: mgr Urszula Knutel

Filia w Mogielnicy
36-040 Boguchwała, Mogielnica
GOKiB w Mogielnicy (siedziba)
tel. 506 360 409
Bibliotekarz: Irena Łuszczek

Filia w Niechobrzu
36-047 Niechobrz
Zespół Szkół w Niechobrzu (siedziba)
Bibliotekarz: Agnieszka Jajo

Filia w Nosówce
36-046 Nosówka
Szkoła Podstawowa w Nosówce (siedziba)
tel. 698 326 277
Bibliotekarz: Halina Kuleta

Filia w Racławówce
36-047 Racławówka
Szkoła Podstawowa w Racławówce (siedziba)
tel. 698 326 277
Bibliotekarz: Halina Kuleta

Filia w Woli Zgłobieńskiej
36-046 Wola Zgłobieńska
Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej (siedziba)
Bibliotekarz: Janina Ros

Filia w Zarzeczu
36-041 Zarzeczu
GOKiW w Zarzeczu (siedziba)
tel. 692 632 462
Bibliotekarz: mgr Urszula Knutel

Filia w Zgłobniu
36-046 Zgłobień
Szkoła Podstawowa w Zgłobniu (siedziba)
tel. 668 748 213
Bibliotekarz: Janina Ros

GMINA CHMIELNIK

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku
36-016 Chmielnik 50
tel. 17 229 66 11
e-mail: gbp@chmielnik.pl
www: http://www.bibliotekachmielnik.pl/
Kierownik: mgr Beata Wojnarowicz-Hondz

Filia w Błędowej Tyczyńskiej
Szkoła Podstawowa w Błędowej Tyczyńskiej (siedziba)
tel. 17 229 23 53
Bibliotekarz: Agnieszka Wąsacz

Filia w Woli Rafałowskiej
36-017 Wola Rafałowska
tel. 17 229 66 12
Bibliotekarz: mgr Małgorzata Nawojska

Filia w Zabratówce
36-017 Błedowa Tyczyńska
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 229 26 11
Bibliotekarz: Irena Szczypek

Punkt  biblioteczny w Borówkach

MIASTO DYNÓW

Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie
36-65 Dynów, ul. Ks. J. Ożoga 10
tel. 16 652 26 53
e-mail: bibliotekadynow@autograf.pl
Dyrektor: mgr Grażyna Paździorny

GMINA DYNÓW 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z siedz. w Bachórzu
36-068 Bachórz 85b
e-mail: gbp@dynow.regiony.pl
Dyrektor: Mariola Kaczor 
Ośrodek Zdrowia (siedziba)
tel. 16 652 31 95
Bibliotekarz: Kataryna Sokolik

Filia 1 w Dąbrówce Starzeńskiej
36-065 Dąbrówka Starzeńska 131
Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej 
Bibliotekarz: Agnieszka Karnas

Filia 2 w Dylągowej
36-069 Dylągowa 87
Szkoła Podstawowa w Dylągowej (siedziba)
Bibliotekarz: Ewelina Potoczny

Filia 3 i 4 Harta
36-067 Harta 225
Dom Ludowy (siedziba)
Bibliotekarz: Maria Pałac

Filia 5 w Laskówce
36-068 Laskówka 68
Dom Nauczyciela (siedziba)
Bibliotekarz: Magdalena Kaszycka

Filia 6 w Łubnie
36-065 Łubno 245
Dom Ludowy (siedziba)
Bibliotekarz: Krystyna Sieńko

Filia 7 w Ulanicy
36-065 Ulanica 28
Szkoła Podstawowa w Ulanicy
Bibliotekarz: Agnieszka Karnas

Filia 8 w Wyrębach
36-066 Wyręby 52
Ochotnicza Straż Pożarna (siedziba)
Bibliotekarz: Mariola Kaczor

MIASTO I GMINA GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głogowie Małopolskim im. Rudolfa Menerki
36-060 Głogów Małopolski, kard. S. Wyszyńskiego 12
tel. 17 851 73 35
e-mail: biblioteka@mgbp.com.pl
Dyrektor: dr Robert Borkowski
Wypożyczalnia dla Dorosłych
Bibliotekarz: Gabriela Migut
Oddział dla Dzieci
Bibliotekarz: Barbara Kubicka

Filia w Budach Głogowskich
36-060 Budy Głogowskie 527
Dom Ludowy (siedziba)
Bibliotekarz: Edyta Dworak

Filia w Przewrotnem
36-003 Przewrotne 607
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 851 00 10
Bibliotekarz: mgr Bożena Majka

Filia na os. Rogoźnica
36-060 Głogów Młp.
ul. Ofiar Katynia 2 (dom ludowy), 
Bibliotekarz: Barbara Piczak

Filia w Rudnej Małej
36-054 Mrowla
Rudna Mała 415A (dom ludowy)
tel. 17 859 59 46
Bibliotekarz: Barbara Piczak

Filia w Wysokiej Głogowskiej
36-061 Wysoka Głogowska 302
Dom Ludowy (siedziba)
Bibliotekarz: Justyna Gugała 

GMINA HYŻNE

Gminna Biblioteka Publiczna w Hyżnem
36-024 Hyżne 628
tel. 17 229 50 41
e-mail: biblioteka@hyzne.pl
www: https://gbphyzne.naszabiblioteka.com/
Kierownik: Małgorzata Jamrozik

Filia w Dylągówce
36-025 Dylagówka 278
Ochotnicza Straż Pożarna (siedziba)
tel. 17 229 41 54
e-mail: bibliotekadylagowka@hyzne.pl 
Młodszy bibliotekarz: Monika Piątek

Filia w Szklarach
36-025 Szklary 154
Szkoła Podstawowa w Szklarach (siedziba)
tel. 17 229 41 33
e-mail: bibliotekaszklary@hyzne.pl
Młodszy bibliotekarz: Monika Piątek

GMINA KAMIEŃ

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
36-053 Kamień, Nowy Kamień 30B
tel. 17 855 60 53
Dyrektor: inż. Małgorzata Majczak-Partyka

Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieniu
Środowiskowy Dom Samopomocy ( siedziba )
36-053 Kamień 376
tel. 17 855 60 50
e-mail: bibliotekakamien@wp.pl
Bibliotekarz : mgr Justyna Klimek
Bibliotekarz : Bożena Hartfelder

Filia w Łowisku
36-053 Łowisko 126a
Ochotnicza Straż Pożarna (siedziba)

GMINA KRASNE

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem
36-007 Krasne
tel. 17 855 52 08
e-mail: graska5@wp.pl
Dyrektor: mgr Ireneusz Śpiewla

Gimnazjum w Krasnem im. Jana Pawła II (siedziba)
tel. 17 855 58 31
Bibliotekarz: Małgorzata Antczak

Filia w Malawie
36-007 Krasne
Zespół Szkół w Malawie (siedziba)
tel. 17 855 42 25
Bibliotekarz: Alicja Ferenc

Filia w Palikówce
36-007 Krasne
Ochotnicza Straż Pożarna (siedziba)
Bibliotekarz: Małgorzata Antczak

Filia w Strażowie
36-007 Krasne
Zespół Szkół w Strażowie (siedziba)
tel. 17 771 18 54
Bibliotekarz: Joanna Rudka

GMINA LUBENIA

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni
36-042 Lubenia 131
tel. 17 871 90 95
e-mail: gbp@autograf.pl
www: www.lubenia-biblioteka.pl
Dyrektor: mgr Justyna Zima

Filia w Siedliskach
36-042 Siedliska
Ośrodek Zdrowia (siedziba)
tel. 17 871 02 09
Bibliotekarz: Wiktoria Kluska

Filia w Straszydlu
36-042 Straszydle
Ośrodek Kultury (siedziba)
tel. 17 871 00 50
Bibliotekarz: Małgorzata Solecka

MIASTO I GMINA SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Małopolskim
36-140 Sokołów Małopolski, Rynek 49
tel. 17 772 91 37
e-mail: biblioteka.sokolow@op.pl
Kierownik: dr Bartosz Walicki

Filia w Górnie
36-051 Górno
Zespół Szkół w Górnie (siedziba)
tel. 17 772 84 13
Kierownik: Teresa Krasoń

Filia w Nienadówce
36-052 Nienadówka
Poczta (siedziba)
Kierownik: Helena Cisło

Filia w Trzebosi
36-052 Trzeboś, ul. Kościelna 1
Zespół Szkół w Trzebosi (siedziba)
tel. 17 772 73 98
Kierownik: Irena Wójcik

Filia w Trzebusce
36-050 Trzebuska
Zespół Szkół w Trzebusce (siedziba)
e-mail:  biblioteka.trzebuska@op.pl
nr Gadu-Gadu: 17731645
Kierownik: Piotr Ożóg

Filia w Wólce Niedźwiedzkiej
36-050 Wólka Niedźwiedzka
Agronomówka (siedziba)
tel. 17 772 80 72
Kierownik: Katarzyna Partyka

GMINA ŚWILCZA

Gminna Biblioteka Publiczna w Świlczy z siedz. w Trzcianie
36-071 Trzciana
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 851 40 21
e-mail: dmadej.gbp.swilcza@wp.pl
Dyrektor: mgr Dorota Madej
Bibliotekarz: Dorota Jędral
e-mail: gbp.trzciana@neostrada.pl

Filia w Bratkowicach
36-055 Bratkowice
Przedszkole w Bratkowicach (siedziba)
tel. 17 855 17 50
e-mail: gbp.bratkowice@neostrada.pl
Bibliotekarz: mgr Lidia Bułatek

Filia w Dąbrowie
36-071 Dąbrowa (siedziba)
tel. 17 851 40 57
e-mail: biblioteka.dobrawa1wp@.pl
Bibliotekarz: mgr Dorota Madej

Filia w Mrowli
36-054 Mrowla
Ochotnicza Straż Pożarna (siedziba)
tel. 17 855 31 64
e-mail: j.styka@wp.pl
Bibliotekarz: mgr Jolanta Styka

Filia w Rudnej Wielkiej
36-05 Rudna Wielka
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 855 38 65
e-mail: joannag80@tlen.pl
Bibliotekarz: Joanna Gwizdak

Filia w Świlczy
36-072 Świlcza
Przedszkole (siedziba)
tel. 17 856 03 37
e-mail: gbp.swilcza@neostrada.pl
Bibliotekarz: Anna Zakrzewska

GMINA TRZEBOWNISKO

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzebownisku z siedz. w Stobiernej
36-002 Stobierna
Szkoła Podstawowa w Stobiernej (siedziba)
tel. 17 772 35 62
e-mail: stobiernabiblioteka@interia.eu
Dyrektor: mgr Ewa Wantrych

Filia w Łukawcu
36-004 Łukawiec
Szkoła Podstawowa w Łukawcu (siedziba)
tel. 17 771 57 42
e-mail: wbpluk@go2.pl
Bibliotekarz: mgr Agnieszka Rogala

Filia w Zaczerniu
36-062 Zaczernie 249a
Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (siedziba)
Bibliotekarz: mgr Elżbieta Augustowska

GMINA TYCZYN

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Tyczynie
36-020 Tyczyn, ul. Mickiewicza 1
tel. 17 221 94 10
e-mail: bibliotekatyczyn@o2.pl
www: www.tyczyn-biblioteka.pl
Dyrektor: mgr Alicja Kustra

Filia w Borku Starym
36-020 Borek Stary
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 229 88 28
Bibliotekarz: mgr Ewelina Rusinek-Kuśnierz

Filia w Hermanowej
36-020 Hermanowa
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 229 96 01
Bibliotekarz: mgr Urszula Sitarz

Filia w Kielnarowej
36-020 Kielnarowa
Dom Ludowy (siedziba)
tel. 17 221 93 50
Kierownik: Stanisława Paluch