Powróć do: Dla Czytelników

Oferta dla rodziców z małymi dziećmi

Księgozbiór

Najmłodszych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy do korzystania z bogatej oferty Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11. Znaleźć tam można wydawnictwa dostosowane do wieku dziecka i wspierające jego rozwój – od prostych książeczek kontrastowych, dźwiękonaśladowczych i sensorycznych po bajki o charakterze edukacyjnym i terapeutycznym – w formie drukowanej oraz na płytach do słuchania. Oddział gromadzi też literaturę dla osób dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem publikacji z zakresu pedagogiki, wychowania oraz psychologii.

Nieco skromniejsze działy z książeczkami przeznaczonymi specjalnie dla maluchów znajdują się także w każdej naszej filii.

Kąciki dla dzieci

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz we wszystkich filiach staraliśmy się wygospodarować przestrzeń na zabawę dla najmłodszych. Znajdujące się tam kąciki są mniejsze lub większe, zależnie od możliwości lokalowych danej placówki. Wyposażone są w stoliki z krzesełkami, zabawki sensoryczne i drewniane, artykuły plastyczne, gry oraz puzzle. To miejsce, gdzie można usiąść z dzieckiem, pobawić się, a w międzyczasie także poczytać.

Klubiki Czytelnicze

Głośne czytanie wartościowej literatury połączone z zabawą ruchową, zręcznościową i plastyczną to idea przyświecająca naszym klubikom czytelniczym dla rodzin. Spotkania o charakterze czytelniczo-edukacyjno-animacyjnym organizowane specjalnie dla najmłodszych gości biblioteki i ich rodziców odbywają się cyklicznie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w wybranych filiach.

Zapowiedzi spotkań publikujemy na bieżąco w Kalendarzu wydarzeń.

„Mała książka - wielki człowiek” - bezpłatne Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które wraz z rodzicem odwiedzi w 2023 roku jedną z naszych agend, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W kampanii „Mała książka - wielki człowiek” biorą udział:

• Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11
  • Filia nr 1, ul. Bohaterów 5
  • Filia nr 2, ul. Fredry 5
  • Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6
  • Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15
  • Filia nr 5, ul. Budziwojska 194
  • Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6
  • Filia nr 7, ul. Osmeckiego 51
  • Filia nr 8, ul. Okulickiego 3
  • Filia nr 9, ul. Czackiego 5
  • Filia nr 10, ul. Podchorążych 1