Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18308877 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Wystawy

Wystawa grafiki komputerowej Anny Paściak w Wypożyczalni Muzycznej, do dn. 27.07.2020 r. - zaproszenie

 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

 

ANNA PAŚCIAK

 

PRZESTRZENIE

 

wystawa grafiki komputerowej

 

6.07.2020 – 27.07.2020

 

Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2

 

Prezentowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie wystawa Anny Paściak „Przestrzenie” składa się 3 cykli prac wykonanych w technice druku cyfrowego. Prace można oglądać za pośrednictwem wystawy wirtualnej on line, jak i fizycznie w Wypożyczalni Muzycznej na  ul. Żeromskiego 2 w Rzeszowie w godzinach otwarcia Wypożyczalni.

 

https://rozallinda6.wixsite.com/galeriasztuki/wystawy

 

 

ANNA PAŚCIAK (ur. 1997 r.) – pochodzi z Brzostku, jest studentką IV roku grafiki na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz współzałożycielką studenckiego koła fotograficznego LENS. Oprócz fotografii, zajmuje się tworzeniem prac wykonanych w kilku technikach druku: płaskiego, wklęsłego, wypukłego i cyfrowego. Jej prace wykonane w technice druku cyfrowego, prezentowane były na wystawie Pracowni Druku Cyfrowego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego Rezonans 2 – zorganizowanej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w 2019 r. Uczestniczyła w wystawie grafiki studentów i absolwentów Pracowni Grafiki Warsztatowej Druku Wypukłego Wydziału Sztuki UR pt. Pracownia w Galerii #2 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu (2019). Wzięła również udział w wystawie pt. № 14 w Galerii r_z (2018), gdzie zaprezentowano wybrane prace studentów z Pracowni nr 14 Druku Płaskiego i Litografii z lat 2012-2018. Ponadto jest uczestniczką interdyscyplinarnego projektu „Centrum Światów jest tutaj” zorganizowanym w przestrzeni miejskiej w Przemyślu pod hasłem: Wielokulturowość, wielojęzyczność, emancypacja, wyjazdy i powroty kiedyś i dziś (2019).

Wirtualna wystawa „Mój ulubiony bohater z przeczytanej bajki” w Filii nr 13 - zaproszenie

 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

- Filia nr 13


zaprasza na


wirtualną wystawę „Mój ulubiony bohater z przeczytanej bajki”

 

Prace wykonały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Rzeszowie

 

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac:
 https://view.genial.ly/5ef2ffc4fcb7ef0d6b73e5b6/guide-untitled-genially

 

„Jan Paweł II – pasterz świata” - wystawa z okazji 100. rocznicy urodzin papieża

 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

zaprasza na ekspozycję

Jan Paweł II –  pasterz świata  

prezentowaną z okazji 100. rocznicy urodzin papieża

 

W związku z przypadającą 18 maja 2020 r. setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, w WiMBP w Rzeszowie została przygotowana ekspozycja, w oparciu o zbiory własne, prezentującą sylwetkę i życie Jana Pawła II, na tle wydarzeń historycznych.

Na wystawie pokazujemy część wydawnictw z bogatych zbiorów Biblioteki, przedstawiających kolejne etapy życia wielkiego Polaka, m.in.: Habemus Papam, Pierwsze dni pontyfikatu Jana Pawła II, Jan Paweł II: droga do świętości = John Paul II : the route to sainthood, Jan Paweł Wielki: droga do świętości, Życiorys Karola Wojtyły, Polski Papież. T. 1. Karol Wojtyła : dorastanie do papiestwa oraz Polski Papież. T. 2. Jan Paweł II : niezwykły pontyfikat, Papież Jan Paweł II : biografia.

Na ekspozycję składają się również unikatowe dokumenty życia społecznego (zaproszenia, ulotki, informatory, program pobytu Jana Pawła II w Rzeszowie) upamiętniające podróże apostolskie Papieża, w tym głównie na Podkarpacie (w czerwcu 1991 r. Jan Paweł II odwiedził m.in.: Rzeszów, Przemyśl i Lubaczów).

Całość uzupełniają fotografie plakatów, przez lata gromadzonych w Bibliotece, upamiętniających ważne wydarzenia organizowane w hołdzie Ojcu Świętemu, m.in.: z okazji rocznic jego pobytu na Podkarpaciu, beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II, Dni Papieskich, Dni Kultury Chrześcijańskiej i uroczystych mszy świętych w woj. podkarpackim.

Ekspozycję można obejrzeć na stronie www.wimbp.rzeszow.pl oraz na FB Biblioteki.

-------------------------------------------------------

GALERIA

Wystawa z okazji 75-tych urodzin Pippi Pończoszanki w Filii nr 13, od 1.06 do 1.08.2020 r.

 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Filia nr 13 zaprasza na wystawę wydawnictwa  Nasza Księgarnia

 

 

z okazji 75-tych urodzin Pippi Pończoszanki

 

Wystawa czynna od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 r.

w godzinach otwarcia Filii nr 13 przy ul. Iwonickiej 38

 

„Kim była kobieta, która wymyśliła najsilniejszą dziewczynkę świata, pozwoliła wiejskiemu chłopcu psocić do woli, a chorobę i śmierć pokazała tak, że do dziś z jej książek korzystają terapeuci i lekarze? Kim był człowiek, który nauczył nas zrozumieć dzieci w zupełnie nowy sposób, kochać zwierzęta, patrzeć na ręce politykom i wchodzić na drzewa w wieku sześćdziesięciu lat?”

Oczywiście mowa o Astrid Lindgren, literackiej mamie przeuroczej Pippi, rudowłosej istotki, którą pokochał cały świat. Dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, miewa różne dziwne pomysły, jest wielka kłamczuchą, radzi sobie dużo lepiej ze złodziejami niż na proszonym, eleganckim podwieczorku zdobyła serca wszystkich czytelników zarówno małych jak i ich rodziców.

Pippilottę Viktualię Firanellę Złotomonettę Pończoszankę pokochało również wydawnictwo Nasza Księgarnia, które od lat dzieli się z nami przygodami małej psotnicy.

W tym roku kultowa łobuziara obchodzi 75-te urodziny. W związku z ową rocznicą, dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia Filia nr 13 WiMBP serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej Pippi i jej autorce.

 

Wirtualna wystawa twórczości uczniów Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych

 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

 

zaprasza na

>> wirtualną wystawę <<

 

twórczości uczniów

Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych przy

Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej 

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac: link do wystawy

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: