Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Filia nr 10 WiMBP przy ul. Podchorążych 1 podjęła współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, która zaowocowała spotkaniami pod hasłem „Biblioteka miejscem spotkań”.


21 lutego 2008 roku odbyło się pierwsze inauguracyjne spotkanie Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków sekcji Klub Ciekawej Książki. Moderatorem grupy do czerwca 2009 roku była pani Celina Górak, bibliotekarka, emerytowany pracownik WiMBP. Od października 2009 roku funkcję tę przejęła pani Małgorzata Chlebowska.


Spotkania członków grupy czytelniczej „Klub Ciekawej Książki” odbywają się przeważnie raz na dwa tygodnie w czytelni Filii nr 10 WiMBP. W spotkaniach uczestniczy około 20 osób.


Na zamówienie moderatora grupy bibliotekarze Filii nr 10 przygotowują zestawienia bibliograficzne oraz książki z literatury popularno-naukowej i beletrystyki, przeznaczone do prezentacji. Służą informacją o nowościach biblioteki i książkach z różnych dziedzin wiedzy. Tematyka spotkań jest różnorodna, tak jak różne są zainteresowania Słuchaczy: psychologia, medycyna, filozofia, sztuka, chemia i fizyka.


Bardzo ciekawe są spotkania z cyklu Podróże egzotyczne, w których Słuchacze opowiadają o swoich podróżach, prezentują zdjęcia i pamiątki przywiezione z dalekich wypraw, opowiadają o kulturze krajów, które zwiedzili. Tym zajęciom towarzyszy prezentacja książek z literatury popularno-naukowej i beletrystyki, tematycznie związanych z omawianym rejonem.


Interesujące są również spotkania z cyklu Rozmowy o sztuce, poświęcone muzyce, technikom malarskim i plastycznym, malarzom impresjonistom i postimpresjonistom.
W spotkaniach uczestniczą także zaproszeni goście, w tym pracownicy WiMBP w Rzeszowie.


Oprócz spotkań w Filii nr 10, Słuchacze uczestniczą w wielu imprezach kulturalnych, których organizatorem jest WiMBP w Rzeszowie, m.in. w spotkaniach z pisarzami w ramach Festiwalu Cztery Pory Książki, spotkaniach autorskich z laureatami Nagrody Literackiej Miasta Rzeszowa, a także w imprezach organizowanych przez Wypożyczalnię Muzyczną WiMBP.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: