Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19296280 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Filia nr 10 WiMBP przy ul. Podchorążych 1 podjęła współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, która zaowocowała spotkaniami pod hasłem „Biblioteka miejscem spotkań”.


21 lutego 2008 roku odbyło się pierwsze inauguracyjne spotkanie Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków sekcji Klub Ciekawej Książki. Moderatorem grupy do czerwca 2009 roku była pani Celina Górak, bibliotekarka, emerytowany pracownik WiMBP. Od października 2009 roku funkcję tę przejęła pani Małgorzata Chlebowska.


Spotkania członków grupy czytelniczej „Klub Ciekawej Książki” odbywają się przeważnie raz na dwa tygodnie w czytelni Filii nr 10 WiMBP. W spotkaniach uczestniczy około 20 osób.


Na zamówienie moderatora grupy bibliotekarze Filii nr 10 przygotowują zestawienia bibliograficzne oraz książki z literatury popularno-naukowej i beletrystyki, przeznaczone do prezentacji. Służą informacją o nowościach biblioteki i książkach z różnych dziedzin wiedzy. Tematyka spotkań jest różnorodna, tak jak różne są zainteresowania Słuchaczy: psychologia, medycyna, filozofia, sztuka, chemia i fizyka.


Bardzo ciekawe są spotkania z cyklu Podróże egzotyczne, w których Słuchacze opowiadają o swoich podróżach, prezentują zdjęcia i pamiątki przywiezione z dalekich wypraw, opowiadają o kulturze krajów, które zwiedzili. Tym zajęciom towarzyszy prezentacja książek z literatury popularno-naukowej i beletrystyki, tematycznie związanych z omawianym rejonem.


Interesujące są również spotkania z cyklu Rozmowy o sztuce, poświęcone muzyce, technikom malarskim i plastycznym, malarzom impresjonistom i postimpresjonistom.
W spotkaniach uczestniczą także zaproszeni goście, w tym pracownicy WiMBP w Rzeszowie.


Oprócz spotkań w Filii nr 10, Słuchacze uczestniczą w wielu imprezach kulturalnych, których organizatorem jest WiMBP w Rzeszowie, m.in. w spotkaniach z pisarzami w ramach Festiwalu Cztery Pory Książki, spotkaniach autorskich z laureatami Nagrody Literackiej Miasta Rzeszowa, a także w imprezach organizowanych przez Wypożyczalnię Muzyczną WiMBP.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: