Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23375392 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Udostępnianie zbiorów

WYPOŻYCZANIE ZBIORÓW

Biblioteka udostępnia czytelnikom do wypożyczenia na zewnątrz bogate zbiory książek i innych materiałów o różnorodnej tematyce. Proponuje m.in. literaturę piękną dla dorosłych, popularnonaukową i naukową, książki dla dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługują zbiory regionalne, mapy i plany, literatura w językach obcych, lektury, opracowania szkolne i akademickie, przewodniki turystyczne, bestsellery czytelnicze.


Wypożyczenia zbiorów prowadzą Wypożyczalnia Główna, Czytelnia Główna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalnia Muzyczna oraz filie miejskie.


Spośród bibliotek największe zbiory udostępniane na zewnątrz posiada Czytelnia Główna przy ul. Sokoła 13 i Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33a.

W Czytelni Głównej znajduje się ok. 78 tysięcy woluminów, a wśród nich książki, mapy, normy. Natomiast w Wypożyczalni Głównej do dyspozycji czytelników znajduje się ok.60 tysięcy woluminów, a wśród nich książki /w tym literatura piękna, naukowa i popularnonaukowa/, kartografia, normy, filmy i widowiska teatralne na DVD i VCD, książka mówiona (audiobooki), publikacje w językach obcych.

 

UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW NA MIEJSCU

Z książek zgromadzonych w czytelniach i księgozbiorach podręcznych bibliotek publicznych Rzeszowa użytkownicy korzystać mogą wyłącznie na miejscu.

 

Księgozbiory te tworzą publikacje o charakterze naukowym, wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki i informatory,  materiały o regionie oraz czasopisma.
 
Największe zbiory, z których korzystać można na miejscu posiada Czytelnia Główna przy ul. Sokoła 13. Jej zbiory stanowią ponad 32 tysiące woluminów książek, ponadto bogate zbiory specjalne : rękopisy, starodruki, grafika, kartografia oraz  oprawne roczniki czasopism. W księgozbiorze podręcznym Czytelni Głównej zgromadzono  liczne wydawnictwa informacyjne w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim.   
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: