Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18333507 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Udostępnianie zbiorów

WYPOŻYCZANIE ZBIORÓW

Biblioteka udostępnia czytelnikom do wypożyczenia na zewnątrz bogate zbiory książek i innych materiałów o różnorodnej tematyce. Proponuje m.in. literaturę piękną dla dorosłych, popularnonaukową i naukową, książki dla dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługują zbiory regionalne, mapy i plany, literatura w językach obcych, lektury, opracowania szkolne i akademickie, przewodniki turystyczne, bestsellery czytelnicze.


Wypożyczenia zbiorów prowadzą Wypożyczalnia Główna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalnia Muzyczna oraz filie miejskie.


Spośród bibliotek największe zbiory udostępniane na zewnątrz posiada Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33a.
Do dyspozycji czytelników Wypożyczalni Głównej znajduje się ok.60 tysięcy woluminów, a wśród nich książki /w tym literatura piękna, naukowa i popularnonaukowa/, kartografia, normy, filmy i widowiska teatralne na DVD i VCD, książka mówiona (audiobooki), publikacje w językach obcych.

 

UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW NA MIEJSCU

Z książek zgromadzonych w czytelniach i księgozbiorach podręcznych bibliotek publicznych Rzeszowa użytkownicy korzystać mogą wyłącznie na miejscu.

 

Księgozbiory te tworzą publikacje o charakterze naukowym, wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki i informatory,  materiały o regionie oraz czasopisma.
 
Największe zbiory, z których korzystać można na miejscu posiada Czytelnia Główna przy ul. Sokoła 13. Jej zbiory stanowią ponad 120 tysięcy woluminów książek, ponadto bogate zbiory specjalne : rękopisy, starodruki, grafika, kartografia oraz  oprawne roczniki czasopism. W księgozbiorze podręcznym Czytelni Głównej zgromadzono  liczne wydawnictwa informacyjne w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim.   
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: