Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25460541 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Udostępnianie zbiorów

WYPOŻYCZANIE ZBIORÓW

Biblioteka udostępnia czytelnikom do wypożyczenia na zewnątrz bogate zbiory książek i innych materiałów o różnorodnej tematyce. Proponuje m.in. literaturę piękną dla dorosłych, popularnonaukową i naukową, książki dla dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługują zbiory regionalne, mapy i plany, literatura w językach obcych, lektury, opracowania szkolne i akademickie, przewodniki turystyczne, bestsellery czytelnicze.


Wypożyczenia zbiorów prowadzą Wypożyczalnia Główna, Czytelnia Główna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalnia Muzyczna oraz filie miejskie.


Spośród bibliotek największe zbiory udostępniane na zewnątrz posiada Czytelnia Główna przy ul. Sokoła 13 i Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33a.

W Czytelni Głównej znajduje się ok. 78 tysięcy woluminów, a wśród nich książki, mapy, normy. Natomiast w Wypożyczalni Głównej do dyspozycji czytelników znajduje się ok.60 tysięcy woluminów, a wśród nich książki /w tym literatura piękna, naukowa i popularnonaukowa/, kartografia, normy, filmy i widowiska teatralne na DVD i VCD, książka mówiona (audiobooki), publikacje w językach obcych.

 

UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW NA MIEJSCU

Z książek zgromadzonych w czytelniach i księgozbiorach podręcznych bibliotek publicznych Rzeszowa użytkownicy korzystać mogą wyłącznie na miejscu.

 

Księgozbiory te tworzą publikacje o charakterze naukowym, wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki i informatory,  materiały o regionie oraz czasopisma.
 
Największe zbiory, z których korzystać można na miejscu posiada Czytelnia Główna przy ul. Sokoła 13. Jej zbiory stanowią ponad 32 tysiące woluminów książek, ponadto bogate zbiory specjalne : rękopisy, starodruki, grafika, kartografia oraz  oprawne roczniki czasopism. W księgozbiorze podręcznym Czytelni Głównej zgromadzono  liczne wydawnictwa informacyjne w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim.   
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: