Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18333516 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Udostępnianie specjalnych typów zbiorów

CZASOPISMA

Z bieżących numerów gazet i czasopism korzystać można w większości oddziałów i filii miejskich WiMBP w Rzeszowie. Czasopisma udostępniane są na miejscu w czytelniach, ponadto w bibliotekach miejskich istnieje możliwość wypożyczenia  czasopism na okres 1 tygodnia.

Największy zbiór czasopism i gazet bieżących posiada Czytelnia Główna przy ul. Sokoła 13.


Ze starszych, archiwalnych numerów czasopism korzystać można w Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13. Wybrane archiwalne czasopisma regionalne z XIX i XX wieku zostały zeskanowane i umieszczone w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej


ZBIORY MUZYCZNE

Wypożyczalnia Muzyczna zlokalizowana przy ul. Żeromskiego 2 w Rzeszowie posiada bogatą kolekcję zbiorów dźwiękowych /płyty analogowe i kompaktowe, taśmy magnetofonowe/ z muzyką klasyczną i współczesną, ludową, rozrywkową i jazzem.


Wypożyczalnia gromadzi nuty z XIX i XX wieku, książki z zakresy muzyki i sztuk pięknych, materiały repertuarowe i czasopisma o tematyce muzycznej.

Biblioteka ta wypożycza na zewnątrz nieodpłatnie zbiory muzyczne w postaci płyt analogowych, taśm kasetowych, nut. Na miejscu korzystać można z nagrań muzycznych na płytach CD oraz z czasopism. Wypożyczalnia dysponuje stanowiskami do odsłuchu nagrań muzycznych.

AUDIOBOOKI (książka mówiona)

Największy zbiór tekstów z zakresu literatury pięknej do słuchania w postaci płyt CD i kaset wypożycza na zewnątrz Wypożyczalnia Muzyczna /ul. Żeromskiego 2/.
Wypożyczalnia Muzyczna posiada zbiory książki „mówionej” liczące ponad 6.500 egzemplarzy.


Kolekcję książek mówionych do wypożyczenia posiada również Wypożyczalnia Główna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia nr 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13 i 16 - są to powieści i literatura faktu.

Wypożyczanie audiobooków jest nieodpłatne.
Audiobooki wypożyczane są na okres 30 dni.

FILMY

Wybrane placówki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie gromadzą i wypożyczają czytelnikom zbiory w postaci filmów fabularnych i dokumentalnych, a także sztuk teatralnych.


Agendami, w których wypożyczyć można filmy są : Wypożyczalnia Główna, Wypożyczalnia Muzyczna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia nr 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 13 i 16.

Wypożyczanie filmów jest nieodpłatne. 
Filmy wypożyczane są na okres 7 dni. 
 

DOKUMENTY ŻYCIA SPOŁECZNEGO

Dokumenty Życia Społecznego przy ul. Langiewicza 17 - agenda udostępnia materiały ulotne, broszury, druki okolicznościowe, czasopisma lokalne i inne wydawnictwa dokumentujące życie społeczne, gospodarcze, kulturalne, polityczne w Rzeszowie i woj. podkarpackim.

Do dokumentów gromadzonych w DŻS-ach należą, m.in.: druki urzędowe, afisze, zaproszenia, programy imprez, zdjęcia, widokówki, kalendarze, korespondencja, obwieszczenia, jednodniówki i wiele innych.


Część zbiorów DŻS zaprezentowana jest w postaci skanów w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: