Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19075440 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Szkolenia, warsztaty i konferencje

SZKOLENIA PODKARPACKICH BIBLIOTEKARZY, 2015 - projekt

23-07-2015

 

„Szkolenia podkarpackich bibliotekarzy, 2015”

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie realizuje przygotowany w Dziale Instrukcyjno-Metodycznym Projekt „Szkolenia podkarpackich bibliotekarzy, 2015” dofinansowany przez Instytut Książki w ramach Programu dotacyjnego „Szkolenia dla bibliotekarzy 2015”. Strategicznym celem Programu jest uzyskanie przez pracowników merytorycznych bibliotek publicznych wszystkich szczebli nowych umiejętności oraz podniesienie prestiżu bibliotek publicznych i zmiana postrzegania ich funkcji przez społeczeństwo.

 

Uczestnictwo w zaplanowanych szkoleniach umożliwi bibliotekarzom z Podkarpacia uzyskanie nowych kompetencji osobistych, zawodowych i informatycznych, ułatwiających im realizowanie nowatorskich, atrakcyjnych działań dla użytkowników współczesnej bibliotek. Nowe umiejętności uczestnicy (łącznie 112 osób), uzyskają na 6 warsztatach, prowadzonych aktywizującymi metodami przez profesjonalnych trenerów.

 

Tematyka i terminy szkoleń

 

I.„Tworzenie materiałów wizualnych przydatnych w pracy biblioteki z wykorzystaniem dostępnych w Internecie bezpłatnych programów graficznych”, szkolenie komputerowe z zakresu nowych technologii informatycznych (szkolenie 2 dniowe – realizowane w dwóch częściach, łącznie 16 godzin dydaktycznych, 15 uczestników).

Termin:

Część I – 15 maja 2015 r.

Część II – 22 maja 2015 r.                                                                                                                                        

Trener: Mikołaj Birek, grafik komputerowy, nauczyciel akademicki w Katedrze Reklamy, Grafiki Komputerowej i Innych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie .

 

II.„Rozwijanie twórczego myślenia”, warsztaty kreatywności (szkolenie 1 dniowe, 8 godzin dydaktycznych, 16 uczestników).

Termin: 16 czerwca 2015 r.

Trener: Anita Szymczuch – profesjonalny coach biznesu, doświadczony trener m.in. z zakresu kompetencji miękkich.

 

III.„Gry miejskie (i nie tylko) oraz inne niestandardowe propozycje pracy z młodym czytelnikiem”, warsztaty dotyczące nowoczesnych metod pracy z młodzieżą (szkolenie 1 dniowe, 8 godzin dydaktycznych, 32 uczestników - 2 grupy x 16 osób).

Termin:

Grupa I - 22 czerwca 2015 r.

Grupa II – 23 czerwca 2015 r.

Trener: Kamila Radzimińska-Arczak, bibliotekarka, trenerka /Szkoła Trenerska dla Bibliotekarzy Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych/, uczestniczka liderskiego programu dla bibliotekarzy i bibliotekarek LABiB, pracuje w MBP w Olsztynie - Planeta 11, Biblioteka Młodych, koordynuje i inicjuje projekty skierowane do młodzieży (Soffa, Nawigator, LITERAtornia, Młodzi chcą, Kolor Kontra).

 

IV.„Zobaczyć wszechświat w kamyku, czyli jak twórczo i ciekawie rozmawiać z dziećmi o książkach”, warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji zawodowych, pokazujące niebanalne formy pracy z młodymi czytelnikami (szkolenie 1 dniowe, 8 godzin dydaktycznych, 18 uczestników.

Termin: 8 października 2015 r.

Trener: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, doktor literatury, felietonistka, pisarka, autorka książek dla dzieci, tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych dla dzieci.

 

V.„Jak samodzielnie założyć i prowadzić stronę internetową biblioteki”, warsztaty komputerowe z zakresu nowych technologii informatycznych (szkolenie 1 dniowe, 8 godzin dydaktycznych, 15 uczestników).

Termin: 16 października 2015 r.

Trener: Tomasz Kasperczyk – grafik komputerowy i operator DTP, webmaster; realizuje projekty stron internetowych, animacji flaszowych, prezentacji multimedialnych; współpracuje z Zarządem Głównym SBP, realizuje szkolenia IT dla bibliotekarzy.

 

VI.Jak radzić sobie z trudnymi emocjami w pracy bibliotekarza, warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji osobistych  (szkolenie 2 dniowe, 16 godzin dydaktycznych, 16  uczestników).

Termin: 3-4 listopada 2015 r.

Trener: Joanna Mróz, pedagog, psycholog, /Podyplomowe Studium Socjoterapii Gestalt w Krakowie, Szkoła Trenerów Psychologicznego Treningu Grupowego Uniwersytetu Warszawskiego, Zespołu Trenerów i Animatorów „Sieć” w Warszawie przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym/.

 

Szkolenia odbywają się w sali szkoleniowej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 17, wyposażonej w rzutni multimedialny, ekran, laptop, dostęp do Internetu, flipchart, odpowiednią liczbę stanowisk komputerowych na szkolenia informatyczne. Sala zapewnia możliwość dowolnej aranżacji w zależności od potrzeb oraz zaplecze socjalne.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe i wyżywienie („przerwy kawowe” i obiady) oraz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniach, w przypadku szkolenia dwudniowego – również nocleg i kolacje w trzygwiazdkowym hotelu „Hetman”, zlokalizowanym przy ul. Langiewicza 19A,  w sąsiedztwie sali szkoleniowej

 

Nabór uczestników na szkolenia przeprowadzono za pośrednictwem poczty elektronicznej, kontaktując się bezpośrednio z dyrektorami i kierownikami bibliotek uczestniczących w badaniu potrzeb szkoleniowych przeprowadzonym w styczniu br.

 

oprac. Lucyna Kloczkowska

Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego

WiMBP w Rzeszowie

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki 

 

 

Relacje ze szkoleń:

I.„Tworzenie materiałów wizualnych przydatnych w pracy biblioteki z wykorzystaniem dostępnych w Internecie bezpłatnych programów graficznych”\

II.„Rozwijanie twórczego myślenia”

III.„Gry miejskie (i nie tylko) oraz inne niestandardowe propozycje pracy z młodym czytelnikiem”

IV.„Zobaczyć wszechświat w kamyku – niebanalne formy pracy z książką”

V.„Jak samodzielnie założyć i prowadzić stronę internetową biblioteki – warsztaty komputerowe”

VI.„Jak radzić sobie z trudnymi emocjami w pracy bibliotekarza – szkolenie warsztatowe z zakresu rozwoju kompetencji osobistych”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: