Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Komunikaty

Warsztaty pisania recenzji literackiej

17-05-2018

Jak prawidłowo napisać recenzję książki? - to pytanie, które było tematem spotkania bibliotekarzy prowadzących Dyskusyjne Kluby Książki.

 
16 maja 2018 roku w sali konferencyjnej WiMBP w Rzeszowie w ramach realizacji Programu Dotacyjnego Instytutu Książki „Dyskusyjne Kluby Książki” odbyły się warsztaty Pisania recenzji literackiej”. W szkoleniu  zorganizowanym przez Dział Instrukcyjno - Metodyczny udział wzięli bibliotekarze prowadzący Dyskusyjne Kluby Książki dla dorosłych w woj. podkarpackim.
 
Spotkanie otworzyła i uczestników przywitała Pani Barbara Chmura Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.
 
Warsztaty prowadziła dr Anna Marchewka z Katedry Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie miało na celu wspomóc moderatorów w działalności krytyczno - literackiej, przygotować do konkursów recenzenckich, organizowanych przez Instytut Książki, a także wspierać dyskusje klubowe poprzez umiejętną pracę krytyczną nad tekstem. Uczestnicy warsztatów poznawali zasady pisania dobrych tekstów krytycznych wykorzystując do tego trzy wcześniej przeczytane lektury: „Wolność" Lindy Vilhjalmsdottir (nagroda Europejski Poeta Wolności), "Pureznto" Joanny Bator i "Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim" Jona Krakauera.
 
W czasie warsztatów bibliotekarze razem z prowadzącą, prześledzili etapy pracy nad tekstem,  dowiedzieli się co powinno znaleźć się w recenzji, czego należy unikać,  w rezultacie w jaki sposób napisać recenzję by była ciekawa i zachęcała czytelników do przeczytania książki.

                                                                                                                                                                                                                                                                               Małgorzata  Augustyn, koordynator wojewódzki DKK

                                                                                                                                                                                                                                         

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: