Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17368877 razy

Pogoda

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Komunikaty

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2019

23-01-2020

 

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu

Bibliotekarz Roku 2019

 

 

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłosił rozpoczęcie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2019. Celem konkursu jest zaprezentowanie tych pracowników bibliotek, którzy w całym 2019 roku wyróżnili się ponadstandardowymi osiągnięciami zasługując na wysoką ocenę i popularyzację swoich dokonań. To dzięki ich kreatywności, wiedzy i zaangażowaniu biblioteki zmieniają się, coraz lepiej zaspokajają potrzeby czytelników, modernizują lokale i wyposażenie, umiejętnie wykorzystują nowe technologie, tworzą nowoczesne serwisy informacyjne i dokumentacyjne, cyfrowe biblioteki i lokalne archiwa cyfrowe, a jednocześnie dbają o dziedzictwo i stwarzają warunki do różnorodnej społecznej aktywności.

Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Podczas etapu okręgowego wybierani są najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach. W drugim etapie – ogólnopolskim – spośród laureatów wojewódzkich, dokonuje się wyboru Bibliotekarza Roku 2019 cieszącego się największym uznaniem w kraju.

Etap pierwszy organizują Zarządy Okręgów SBP, do których należy zgłaszać kandydatury na Bibliotekarza Roku 2019 do 28 lutego 2020 r. Każdy może zgłaszać kandydatów pod warunkiem uzyskania ich zgody na udział w konkursie: osoby indywidualne (pracownicy i użytkownicy bibliotek, członkowie SBP i innych organizacji), jak też struktury SBP, organizacje, dyrekcje bibliotek, szkół, redakcje czasopism zawodowych, lokalne władze (samorządowe, uczelniane).

Powołane przez Zarządy Okręgów SBP Okręgowe Kapituły Konkursu dokonują wyboru Bibliotekarza Roku 2019 danego okręgu/województwa do 16 marca 2020 r.

W drugim etapie organizowanym przez Zarząd Główny SBP wybór Bibliotekarza Roku 2019 nastąpi wyłącznie na podstawie rankingów finalistów I etapu, ustalonych przez Okręgowe Kapituły Konkursu, z pominięciem własnego kandydata.

Ogólnopolski wynik konkursu zostanie ogłoszony na portalu www.sbp.pl do 28 kwietnia 2020 r.

Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu zawarte są w Regulaminie Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Bibliotekarz Roku wraz z Aneksem – Harmonogram działań w roku 2020 i załącznikami: Formularz zgłoszenia kandydata na Ogólnopolski Konkurs SBP Bibliotekarz Roku 2019, Oświadczenie kandydata, znajdującymi się na portalu SBP www.sbp.pl lub na stronie internetowej WiMBP w Rzeszowie www.wimbp.rzeszow.pl/komunikaty-sbp/.

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem Ogólnopolskiego Konkursu SBP na Bibliotekarza Roku 2019 i zgłaszania kandydatów do tytułu Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2019. Zgłaszać kandydatów można pod warunkiem uzyskania ich zgody na udział w konkursie. Wypełniony przez zgłaszającego kandydata Formularz zgłoszenia (zał. 1) oraz Oświadczenie kandydata (zał. 2) należy przesłać lub dostarczyć do Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie: Stowarzyszanie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, 35-010 Rzeszów w terminie do 28 lutego 2020 r. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest podanie danych zgłaszającego (nazwiska/nazwy, adresu, e-maila lub telefonu) oraz pisemna zgoda kandydata na udział w konkursie i przetwarzanie jego danych osobowych do celów związanych z konkursem.

Zachęcam wszystkich pracowników i użytkowników bibliotek, przedstawicieli struktur SBP i innych organizacji oraz dyrekcje bibliotek i władze lokalne (samorządowe, uczelniane) do aktywnego udziału w wyborze Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2019. Pamiętajmy, że jest to doskonała forma promocji zawodu bibliotekarzai umacniania jego wizerunku w odbiorze społecznym. Wśród Podkarpackich Bibliotekarzy są osoby, których dokonania i działalność zasługują na ogólnopolskie uznanie i popularyzację.

Małgorzata Sierżęga

Przewodnicząca

Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie

 

Pliki do pobrania:

br_2019_zal_1.doc br_2019_zal_1.doc

Formularz

br_2019_zal_2.doc br_2019_zal_2.doc

Oświadczenie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: