Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17368986 razy

Pogoda

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Komunikaty

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku

21-01-2019

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku

 

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłosił rozpoczęcie kolejnej, IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2018. Celem konkursu jest popularyzacja zawodu bibliotekarza poprzez wybranie i zaprezentowanie tych pracowników bibliotek, którzy w całym 2018 roku wyróżnili się ponadstandardowymi osiągnięciami zasługując na wysoką ocenę swoich dokonań.

 

Jak co roku, konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Podczas etapu okręgowego wybierani są najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach. W drugim etapie – ogólnopolskim – spośród laureatów wojewódzkich, dokonuje się wyboru Bibliotekarza Roku 2018 cieszącego się największym uznaniem w kraju. 

 

Etap pierwszy organizują Zarządy Okręgów SBP, do których mogą zgłaszać swoje kandydatury do 28 lutego 2019 r. zarówno osoby indywidualne (pracownicy i użytkownicy bibliotek), jak też struktury i przedstawiciele SBP oraz innych organizacji, dyrekcje bibliotek, redakcje czasopism zawodowych, lokalne władze (samorządowe, uczelniane).  

 

Powołane przez Zarządy Okręgów Kapituły Konkursu dokonują wyboru Bibliotekarza Roku 2018 danego okręgu/województwa do 15 marca 2019 r.

 

W porównaniu z latami poprzednimi w regulaminie konkursu wprowadzono następujące zmiany, przyjęte Uchwałą ZG SBP nr 8/2018 z 7 grudnia 2018 r.:

1.     Do przeprowadzenia wyborów w I i II etapie wszystkie Zarządy Okręgów SBP powołują Okręgowe Kapituły Konkursu Bibliotekarz Roku 2018, składające się co najmniej z członków Zarządu Okręgu oraz przewodniczących oddziałów. Kapituły są powoływane uchwałą Zarządu Okręgu.

2.    W II etapie organizowanym przez Zarząd Główny SBP wybór Bibliotekarza Roku 2018 nastąpi wyłącznie na podstawie rankingów finalistów I etapu, ustalonych (jak w poprzednich latach) przez Okręgowe Kapituły Konkursu, z pominięciem własnego kandydata. W roku 2019 nie będzie przeprowadzone głosowanie internetowe.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na portalu www.sbp.pl do 26 kwietnia 2019 r.

 

Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu zawarte są w Regulaminie Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Bibliotekarz Roku wraz z Aneksem – Harmonogram działań w roku 2019 i załącznikami: Formularz zgłoszenia kandydata na Ogólnopolski Konkurs SBP Bibliotekarz Roku 2018, Oświadczenie kandydata, znajdującym się na portalu SBP www.sbp.pl lub na stronie internetowej WiMBP w Rzeszowie www.wimbp.rzeszow.pl/komunikaty-sbp/ .  

 

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem Ogólnopolskiego Konkursu SBP na Bibliotekarza Roku 2018 i zgłaszania kandydatów do tytułu Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2018. Zgłaszać kandydatów można pod warunkiem uzyskania ich zgody na udział w konkursie. Wypełniony przez zgłaszającego kandydata Formularz zgłoszenia (zał. 1) oraz Oświadczenie kandydata (zał. 2) należy przesłać lub dostarczyć do Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie: Stowarzyszanie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, 35-010 Rzeszów w terminie do 28 lutego 2019 r. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest podanie danych zgłaszającego (nazwiska/nazwy, adresu, e-maila lub telefonu) oraz pisemna zgoda kandydata na udział w konkursie i przetwarzanie jego danych osobowych do celów związanych z konkursem.

 

Zachęcam wszystkich pracowników i użytkowników bibliotek, przedstawicieli struktur SBP i innych organizacji oraz dyrekcje bibliotek i władze lokalne (samorządowe, uczelniane) do aktywnego udziału w wyborze Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2018. Pamiętajmy, że jest to doskonała forma promocji naszego zawodu i umacniania jego wizerunku w odbiorze społecznym. Wśród nas są bibliotekarki i bibliotekarze, których dokonania zasługują na uznanie i popularyzację.

Małgorzata Sierżęga

Przewodnicząca

Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: