Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Ustrzykach Dolnych

Literatura podróżnicza

14-12-2010

 Tym razem w spotkaniu uczestniczyli gimnazjaliści z klasy I A przy ZSP nr 2. Rozmawialiśmy na temat literatury podróżniczej i to zarówno tej współczesnej jak i tej dawnej – których autorzy już nietety nie żyją, ale z jednakowa pasja oddawali się dalekim, egzotycznym podróżom i ich opisywaniu.
Spośród współczesnych na dużą uwagę zasługuje Kinga Choszcz (ur. 10 kwietnia, zm. 9 czerwca 2006r.) polska podróżniczka, współautorka książki podróżniczej Prowadził nas los, w której wraz z Chopinem – Radosławem Siudą opisują swoja trwającą 5lat podroż autostopem dookoła świata. Za tą podróż otrzymali w 2004 r. najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce – Nagrodę Kolosa.
W 2008 r. ukazała się kolejna książka Kingi Choszcz pt. Moja Afryka , niestety wydania tej książki autorka już nie zobaczyła, ponieważ w trakcie trwania opisywanej tam podróży zmarła zarażając się malarią mózgową. Wydaniem tej książki zajęła się matka podróżniczki.
Czytając obydwie książki mamy wrażenie, iż razem z ich autorami-bohaterami przeżywamy, to co dzieje się gdzieś tam daleko, na innym kontynencie. Czytanie o dobroci i hojności ludzi zamieszkujących ten egzotyczny kontynent przywraca nam wiarę w sens życia i daje siłę do realizacji własnych marzeń.
Sięgając po książki podróżnicze nie możemy pominąć książek Martyny Wojciechowskiej, Wojciecha Cejrowskiego, Beaty Pawlikowskiej oraz tych dawniejszych, które ostatnio doczekały się wznowień Arkadego Fiedlera i Antonio Halika.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: