Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubeni

Sara Waters: "Ktoś we mnie"

19-04-2010

Kwietniowe późne popołudnie i tajemnicza, zaskakująca, nieprzewidywalna, z klimatem, książka Sary Waters „Ktoś we mnie” - oto czas i temat spotkania w DKK.

 

Sama fabuła tej książki jest bardzo interesująca – oceniały czytelniczki. Autorka bardzo ciekawie opisała sam dom, który w powieści stał się jakby oddzielną postacią - można powiedzieć - jej głównym bohaterem. Autorka oprowadza nas np. po pokoju bilardowym, salonie, sypialni pani domu, bibliotece. Losy rodziny Awersów zamieszkującej ową starą posiadłość i postać doktora Faradaya splatają się ze sobą. Wszystko jest poplątane, zagadkowe, tajemnicze, przez co coraz bardziej ciekawe. W ocenie pań, jest to książka napisana w lekkim stylu, dlatego przyjemnie się ją czyta. Podsumowując – według nas za przeczytaniem książki przemawiają następujące argumenty: ciekawy opis domu, bardzo dobrze ukazany obraz społeczeństwa brytyjskiego, wyrazistość postaci, otwarta kompozycja, książka wzbudza niepokój. Przeciw: monotonna akcja, naiwne dialogi między bohaterami, czytelnika może drażnić postać dr Faradaya.

 

To wciągająca i mądra powieść, historia z dreszczykiem, pozwalająca czytelnikowi zapomnieć o rzeczywistości. Polecamy do przeczytania.

 

Na następne spotkanie zapraszamy 10 maja 2010 r. na godz. 17.00. Gościć będziemy P. Martę Świderską-Pelinko - poetkę, pisarkę, krytyka literackiego, a zarazem Prezesa ZLP Oddział Rzeszów.

 

Wiesława Piekarz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: