Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubeni

Wieczorek literacki z Hanną Kowalewską”

29-11-2010

„Wieczorek literacki z Hanną Kowalewską” – który odbył się 29 listopada to bardzo atrakcyjnie spędzony czas w naszej bibliotece.
W ramach DKK miałyśmy przyjemność poznać kolejną znakomitą polską autorkę – tym razem  Hannę Kowalewską – prozaiczkę, poetkę, dramatopisarkę, twórczynię scenariuszy i słuchowisk radiowych. „ Góra śpiących węży”, „Julita i huśtawki”, „Maska Arlekina”, „Letnia akademia uczuć” to tylko niektóre tytuły powieści pióra p. Hanny. Koniecznością jest również powiedzieć o znakomitym, bestsellerowym cyklu o Zawrociu, gdzie czytelnicy mają okazję poznać kolejne odsłony z życia Matyldy. Ci którzy na stronach książek spotkają się z autorką po raz pierwszy, odkryją bogaty powieściowy świat, wciągającą i zaskakującą akcję, finezyjną konstrukcję oraz urodę języka. W trakcie spotkania mogłyśmy posłuchać o przygodzie z pisarstwem, inspiracjach literackich, twórczości oraz problematyce poruszanej w książkach. Autorka opowiedziała nam skąd czerpie pomysły na książki, jak dużo czasu może trwać napisanie jednej z nich. Pani Hanna opowiadała o swoich planach na przyszłość, przybliżyła nam postacie bohaterów książkowych. Usłyszałyśmy też o krótkich epizodach - jakimi w życiu naszego gościa były: praca w bibliotece, a także w szkole w charakterze nauczycielki. W tym miejscu wspomnieć należy, iż Hanna Kowalewska ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i Studium Scenariuszowe przy PWSF w Łodzi. Uczestniczki spotkania usłyszały od p. Hanny anegdotę związaną z książką "Tego lata w Zawrociu" – tytuł, której przez wiele osób, był przekręcany na "Tego lata w Zawierciu". Pisarka przytoczyła też kilka fragmentów swoich książek, m.in. urywek z "Julita i huśtawki" - którą uważa za swój największy sukces.
Książki autorstwa p. Hanny przypadły do gustu czytelniczkom zapewne dzięki dobrej znajomości realiów życia jaką wykazuje się pisarka a także obecności ciekawie skonstruowanych bohaterów z którymi łatwo można się utożsamić. Rozmowom towarzyszył wspaniały andrzejkowy nastrój i czas upłynął niezwykle szybko.
Na zakończenie tego sympatycznego spotkania były zdjęcia, kwiaty i podziękowania - tak ze strony czytelniczek jak i Hanny Kowalewskiej.
Przypominając tytuły zachęcamy do czytania książek napisanych przez Hannę Kowalewską.
„Tego lata w Zawrociu”, „Góra śpiących węży”, „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami”, „Letnia akademia uczuć 1. Anna i wodorosty”, “Letnia akademia uczuć 2. Pięć najważniejszych słów”, „Maska Arlekina”, „Julita i huśtawki”, „Listy miłosne”, „Inna wersja życia”
Po tak miłej wizycie na pewno większość z nas zechce z zainteresowaniem sięgnąć po kolejne książki Hanny Kowalewskiej.


Na następne spotkanie w DKK serdecznie zapraszamy 10 stycznia 2011 r. o godz. 17.00.
Tematem dyskusji będzie książka pt. „Kontrakt panny Brandt”
„… To nietypowy raczej romans, którego akcja toczy się w czasie drugiej wojny światowej.
Już zarys fabuły jest karkołomny i budzi sprzeciw człowieka inteligentnego. Oto niejaka Anna Lubieniecka, działająca w AK Polka zostaje wybrana przez Franza von Steinberga, komendanta oflagu, na damę do towarzystwa. Ta zgadza się dość ochoczo na tę propozycję, gdyż Niemiec obiecuje dziewczynie, że zwolni z aresztu jej siostrę i siostrzeńca…”
Oprac. Wiesława Piekarz.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: