Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Leżajsku

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

19-11-2010

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską autorką dla której młody czytelnik zawsze jest bliski sercu.
W dniu 19 listopada 2010 roku Bibliotekę Publiczną w Leżajsku swoją obecnością zaszczyciła znakomita autorka Anna Onichimowska. Posiada w swym dorobku 30 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest znakomitą scenarzystką radiową, teatralną i telewizyjną. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od prezentacji gościa. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pisarki o zamiłowaniu do podróży, sportu i tańca. Część spotkania była poświęcona dwóm najpopularniejszym cyklom dla młodzieży: „storczykowemu” (Samotne wyspy storczyk, Żegnaj na zawsze, Trudne powroty, Bliscy Nieznajomi) oraz cyklowi poruszającemu ważne problemy społeczne (Hera moja miłość i Lot Komety.) Są to utwory o uzależnieniu w każdym znaczeniu tego słowa, ale także o samotności, życiowych wyborach, kryzysie rodziny oraz granicach wolności, a więc problemach szczególnie bliskich młodym ludziom. Pisarka zaprezentowała fragmenty cyklu, kończąc czytanie w kulminacyjnych momentach, czym zachęciła młodych czytelników do zapoznania się z jej twórczością.
Anna Onichimowska nawiązała doskonały kontakt ze zgromadzoną młodzieżą oraz bibliotekarzami z terenu powiatu leżajskiego. Pytała uczestników spotkania o ich preferencje literackie oraz plany na przyszłość. Gdy przyszedł czas na zadawanie pytań ze strony słuchaczy, odważnych interesowało czy pisanie jest dobrym sposobem na bycie bogatym. Pytano też o źródła inspiracji do kolejnych książek, o fascynację pani Anny podróżami i o pomysły na książki podróżnicze na które leżajscy uczestnicy spotkania już czekają.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: