Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Leżajsku

Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk: "Być kobietą i nie zwariować"

15-04-2010

15 kwietnia 2010 roku w leżajskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była psychoterapia.

Celem psychoterapii jest osiągnięcie zmiany w spojrzeniu na pewne sprawy lub w sposobie radzenia sobie z trudnościami czy postrzegania pewnych kwestii. Psychoterapeuta nie udziela rad, bo terapia to nie indoktrynacja, a raczej zapewnienie pewnych warunków do przyjrzenia się problemom pacjenta i wypracowania przez niego nowej, bardziej adaptacyjnej postawy. Psychoterapia polega raczej na wydobywaniu zasobów samego pacjenta i przepracowaniu przez niego swoich własnych problemów.
Zabiegu psychoterapeutycznego dokonały Katarzyna Miller - psycholożka i filozofka, oraz Monika Pawluczuk – reżyserka i trenerka rozwoju osobistego stwarzając ciepłą, choć zadziorną książkę "Być kobietą i nie zwariować."
„Być kobietą i nie zwariować" to wspaniała książka - poradnik, który porusza problemy kobiet, ich najbardziej typowych zachowań. Problemów jest całe mnóstwo, są kłopoty ze sobą, ze swoją tożsamością, z relacjami z najbliższymi, oceną samej siebie, dostrzeżeniem tego prawdziwego „ja". Książka jest wspaniałym doradcą jak obalić te przestarzałe mity i jak szukać szczęścia. Czytając poradnik można odpowiedzieć sobie na pytania Jak być kobietą szczęśliwą? Jak być pewną siebie? Jak nie być ofiarą? Co wiemy o swoim wnętrzu, o swojej tożsamości? Jak pracować nad sobą, aby siebie pokochać?. Kobiety, przedstawione w książce są stworzone przez autorkę z wielu portretów charakterologicznych autentycznych rozmówczyń. Powstał z tego wspaniały obraz kobiety jako takiej, jej historii, doświadczeń życiowych, pragnień i oczekiwań.
Katarzyna Miller pokazuje kobietom to, co jest naszym najczęstszym - bywa, że nieuświadamianym - ograniczeniem. Katarzyna Miller jako terapeutka daleka jest od wygłaszania prawd absolutnych. Wie, że każda kobieta jest inna. Nie nakłania do wywrócenia życia do góry nogami, ale pomaga odnaleźć wewnętrzną siłę, by ze spokojem stawić czoła światu. Swobodna rozmowa kilkunastu kobiet, zapis warsztatów psychoterapeutycznych, w których brały udział. Ta forma przekazu daje poczucie współuczestnictwa i może zainteresować podobnymi warsztatami także inne kobiety. A warto jest rozmawiać, bo w rozmowie łatwiej zobaczyć to, czego samej w ferworze codziennych spraw się nie dostrzega; łatwiej coś zmienić, gdy ma się czyjeś wsparcie. Książka dla kobiet szukających szczęścia... w sobie. Większość z czytających tę książkę znajdzie w niej coś dla siebie.
"Cieszcie się, dziewczyny, życiem. Z facetem czy bez faceta, cieszcie się nim, doceniajcie to, co wam przynosi. Tego wam, i sobie oczywiście, życzę. – tymi słowami kończy tygodniowe warsztaty dla dwunastu kobiet terapeutka Kasia.

Jak twierdzi Manuela Gretkowska: Te relacje ze spotkań psychoterapeutki z dziennikarką to połączenie terapii i przyjacielskich zwierzeń. Są uzdrawiającymi rozmowami doświadczonych kobiet. Po ich przeczytaniu może będziesz wściekła na siebie albo na mężczyzn. Po ich przemyśleniu pokochasz mądrzej, przynajmniej siebie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: