Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lesku

Bieszczadzkie Lato z Książką

12-06-2010

Ciepła i piękna czerwcowa sobota obfitowała w wiele atrakcji, których doświadczać mogliśmy dzięki piątemu już, jubileuszowemu BIESZCZADZKIEMU LATU Z KSIĄŻKĄ.
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku miała okazję gościć znakomitości literatury polskiej.
Już pierwsze spotkanie przyciągnęło dużo osób, w tym członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dwóch autorów poczytnego nurtu jakim jest kryminał, Pan Mariusz Czubaj i Ryszard Ćwirlej zapoznawali słuchaczy z arkanami powstawania kryminałów. Żeby parać się tego typu literaturą potrzebna jest rozległa wiedza z wielu dziedzin a jednocześnie głębokie osadzenie w otaczającej Nas rzeczywistości. Niezwykle istotna jest również dbałość o szczegóły bo dzięki niej dana książka zyskuje na prawdopodobieństwie. Spotkanie z autorami prowadził jak zwykle ciekawie Pan Tadeusz Górny.

Kolejne spotkanie z autorką poczytnych książek Panią Krystyną Nepomucką. Książki jej autorstwa cieszą się tak wielką popularnością, że często jest proszona o stworzenie dalszych części swojej sagi. Jednak początki literackie były dla Pani Krystyny trudne i niewdzięczne. Jej pierwsza książka była odrzucana przez wiele wydawnictw w kraju, dlatego została wydana za granicą. Ten śmiały krok spowodował, że polskie wydawnictwa ustawiły się w kolejce po możliwość wydania jej wytworów literackich. Autorka w ciekawy i miły sposób opowiadała o swojej całej literackiej ścieżce.
W tak miłej atmosferze dotarliśmy do spotkania trzeciego z Panią Zofią Turowską. Autorka sporo opowiadała o swojej ostatniej książce biografii Zofii Nasierowskiej pt. „Nasierowska. Fotobiografia”. Dzięki bogatym opisom autorki, uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak trudny i skomplikowany jest proces powstania biografii. Spotkanie z autorką prowadziła Hanna Grudzińska, która dzieliła się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z występów Gustawa Holoubka, którego żona Pani Magdalena Zawadzka, miała być gościem tegorocznego lata z książką. Niestety w Bieszczady nie dotarła.
Dotarli do Nas jednak Pan Łukasz Gołębiewski oraz Pani Aleksandra Ziółkowska- Boehm. Pani Aleksandra była bliskim współpracownikiem Melchiora Wańkowicza, który zostawił jej w spadku swoje archiwum. Autorka obecnie mieszka w USA. Pisze nie tylko o tym kraju, ale autorka również o swoich mniejszych braciach, czyli o zwierzętach.
Pan Gołębiewski jest człowiekiem wszechstronnym. Obecnie pracuje jako analityk rynku książki, jest również krytykiem literackim, pisze książki o miłości trudnej, osadzonej w naszej rzeczywistości (Xenna – moja miłość) jak i książki podróżnicze (Meksyk-kraj kontrastów).
Rozliczne spotkania autorskie dostarczyły Nam wielu pozytywnych doświadczeń i ubogaciły Naszą wiedzę literacką. Jak co roku pozostaje niedosyt, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne już szóste Bieszczadzkie Lato z Książką.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: