Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lesku

Ewa Stachniak: "Ogród Afrodyty",Tanya Valko: "Arabska żona”

16-11-2010

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki obfitowało w pasjonujące powieści o kobietach. Pierwsza z nich, ”Ogród Afrodyty” to książka o kobietach i dla kobiet. Ewa Stachniak przedstawia historię kobiety, która z córki handlarza bydłem awansowała na polską arystokratkę. Główna bohaterka, Zofia Potocka, to Greczynka o przeszłości owianej tajemnicą. To silna, pewna siebie kobieta, która doskonale opanowała sztukę dyplomacji i manipulacji. Mimo swojego wyrachowania jej relacje z mężczyznami były bardzo namiętne i zuchwałe. Zofia Potocka niewątpliwie wyprzedziła swoją epokę. Zaś swoim życiem potwierdziła, że zasługuje na miano Afrodyty swoich czasów.
Druga z książek, „Arabska żona” autorstwa Tanyi Valko osadzona jest w czasach współczesnych. To historia 18-letniej Doroty, która zakochuje się w Libijczyku- Ahmedzie, z którym zachodzi w ciążę. Po ślubie główna bohaterka wyjeżdża do rodzinnego kraju męża gdzie zaczyna nowe życie w nowej, nieznanej kulturze. Jej mąż znika na całe dnie, staje się agresywny i bezlitosny. Dorota stara się zorganizować sobie życie w nowym miejscu jednak z powodu zazdrości męża w pełni mu się podporządkowuje. Zmęczona i wystraszona rzeczywistością która ją otacza, rzeczywistością brutalną i bezwzględną dla zachodnich kobiet, postawia uciec od męża i wrócić do Polski. Czy uda jej się powrócić do ojczyzny??? Zachęcam do lektury.

Joanna Krawczyk

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: