Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lesku

Spotkanie ze Stanisławem Rusinem

26-10-2010

Wertepy życia.

Leska biblioteka miała zaszczyt gościć Pana Stanisława Rusina - właściciela pierwszego w Polsce gospodarstwa agroturystycznego, sportowca, narciarza, bieszczadzkiego pioniera, kowbojai farmera, który 40 lat temu zamieszkał w Bieszczadach.
W październikowe popołudnie na spotkanie autorskie z panem Stanisławem przybyło wielu gości, którzy z ciekawością słuchali wspomnień autora. Tytuł jego książki Wertepy życia w sposób doskonały odzwierciedla historię życia Pana Rusina. Jest to książka pomieszana, łącząca ze sobą kawał historii, trochę reportażu, ale także mająca dużą dozę poczucia humoru i dystansu autora do siebie i życia w ogóle. Może właśnie dlatego, czyta się ją jednym tchem, nawet na chwilę nie tracąc zainteresowania dalszą historią bohatera czyli autora. Spotkanie z Panem Stanisławem przebiegało w bardzo przyjemnej, wesołej atmosferze
i myślę, pewnie jak wielu z Nas, że szkoda iż prawdziwych bieszczadników, jest co raz mniej. Każdy z Nas chciałby mieć tak ciekawe i wspaniałe życie jak Pan Rusin, życie, z którym autor nigdy nie bał się zmierzyć i zawsze zawierzał Opatrzności.
Na spotkaniu autorowi został wręczony album „Lesko” z podpisami wszystkich uczestników. Przyjmując ten podarunek, Pan Stanisław Rusin, z właściwym dla siebie poczuciem humoru, stwierdził, że każdy kto wpisał się do tej książki może liczyć na darmową kawę i ciastko w jego Rusinowej Polanie, wystarczy podać numer z listy!

Joanna Krawczyk

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: