Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

DKK w Łańcucie

Grażyna Bąkiewicz: "O melba!"

21-05-2010

W piątek (21.05.2010.) miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Łańcucie. Tym razem omawiałyśmy debiutancką powieść Grażyny Bąkiewicz pt."O melba!”, która została wybrana Książką Roku 2002 (nagroda Polskiej Sekcji IBBY - Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych).

 

Jeśli recenzja książki, napisana przez jedną z klubowiczek, zachęci Was do jej przeczytania, to polecamy jeszcze "Stan podgorączkowy" i "Będę u Klary". Powieści dopełniające trylogię książek o grupie młodych ludzi stojących na granicy wyborów życiowych.

Jadwiga Frączek

 

„Malina jest jakby się na pozór zdawało zwykłą, lekko zbuntowaną nastolatką. Co jest więc w jej losach tak niezwykłego? Może to, że ma mamę dziennikarkę i wciąż musi zmieniać mieszkanie, a także szkołę? Nie... Malina, pomimo młodego jeszcze wieku musi zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości. Śmierć bliźniaczej siostry mamy Maliny, rodzi w jej głowie wiele pytań, na które szuka odpowiedzi mieszkając u swojej babci. Powoli dociera do przerażającej prawdy o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, odkrywa tajemnice dotyczące jej rodziny.
Książka napisana jest przystępnym językiem, skierowana głównie do nastoletnich odbiorców, jednakże może zaciekawić osobę w każdym wieku...”

Agnieszka Pelc, lat 18
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: