Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

DKK w Łańcucie

Jan Grzegorczyk: „Cudze pole”.

20-12-2010

Dnia 13 grudnia 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK działającego przy MBP w Łańcucie. Wymieniałyśmy tym razem swoje zdania na temat książki Jana Grzegorczyka „Cudze pole”.
Jest to trzeci tom z serii „Przypadki księdza Grossera”. Klubowiczkom bardzo się ona spodobała, zaintrygowała je ciekawa akcja i losy głównego bohatera – księdza Wacława. Autor opisuje w niej życie księży i parafian na tle kilku parafii. Akcja powieści rozgrywa się w Polsce w 2004 roku za życia Jana Pawła II i tuż po jego śmierci. Klubowiczki stwierdziły, że książka ta wspaniale ukazuje czytelnikowi prawdziwe życie duchowieństwa od strony, której nie znamy. Okazuje się, że ksiądz – to taki sam człowiek jak my, który także miewa różne słabości, popada w nałogi, posiada swoje prywatne tajemnice, które nie mogą wyjść na światło dzienne. Grzegorczyk nie oszczędza swoich bohaterów ani duchownych, ani świeckich – pisze o wszystkim z dużym poczuciem humoru.

Na kolejne spotkanie DKK serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników 17 stycznia 2011 r. o godz. 17.00. Tematem dyskusji będzie książka Bernharda Schlink pt.„Lektor”.

 Beata Lęcznar

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: