Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Łańcucie

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

19-11-2010

Dobra literatura dla młodzieży jest literaturą dla dorosłych, tyle że z młodzieżowym bohaterem. Przecież problemy nastolatków to problemy ludzi dorosłych. Są nawet bardziej jaskrawe, mniej skażone konwenansami, bardziej spontaniczne i prawdziwe.”
Anna Onichimowska
19 listopada 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską. Pisarka przybyła na zaproszenie Biblioteki i młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 1.
Anna Onichimowska jest poetką, prozaikiem, dramatopisarką, autorką scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych, a przede wszystkim książek dla dzieci i młodzieży. Jej utwory były tłumaczone na język angielski, niemiecki, francuski, włoski, szwedzki, a nawet chiński i koreański.
We wrześniu w ramach DKK dyskutowano o twórczości Anny Onichimowskiej, na podstawie powieści dla młodzieży pt. "Samotne wyspy i storczyk”. W recenzji książki klubowiczka Ola Lekowska napisała o autorce: „Bez cenzury porusza trudne tematy i zadaje pytania, na które każdy nastolatek pragnie znaleźć odpowiedź”.
Stąd na spotkaniu bardzo liczna obecność młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, która chciała osobiście poznać pisarkę.Podczas spotkania miłośnicy książek Anny Onichimowskiej mieli okazję lepiej zaznajomić się z Jej twórczością oraz samą autorką, która w interesujący sposób opowiadała m.in. o początkach swojej pracy literackiej, swoich ambicjach, inspiracjach a także o licznych podróżach po całym świecie. Spotkanie było przeplatane fragmentami powieści i opowiadań czytanymi przez samą pisarkę.
Anna Onichimowska odpowiadała na liczne pytania czytelników dotyczące Jej pisarstwa, tematów poruszanych w utworach oraz bohaterów. Na zakończenie spotkania szczęśliwi posiadacze książek, a członkinie DKK na pamiątkowych kartkach, otrzymali od autorki wpis z autografem.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Anny Onichimowskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie zaprasza do wypożyczania Jej książek.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: