Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Łańcucie

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

19-11-2010

Dobra literatura dla młodzieży jest literaturą dla dorosłych, tyle że z młodzieżowym bohaterem. Przecież problemy nastolatków to problemy ludzi dorosłych. Są nawet bardziej jaskrawe, mniej skażone konwenansami, bardziej spontaniczne i prawdziwe.”
Anna Onichimowska
19 listopada 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską. Pisarka przybyła na zaproszenie Biblioteki i młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 1.
Anna Onichimowska jest poetką, prozaikiem, dramatopisarką, autorką scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych, a przede wszystkim książek dla dzieci i młodzieży. Jej utwory były tłumaczone na język angielski, niemiecki, francuski, włoski, szwedzki, a nawet chiński i koreański.
We wrześniu w ramach DKK dyskutowano o twórczości Anny Onichimowskiej, na podstawie powieści dla młodzieży pt. "Samotne wyspy i storczyk”. W recenzji książki klubowiczka Ola Lekowska napisała o autorce: „Bez cenzury porusza trudne tematy i zadaje pytania, na które każdy nastolatek pragnie znaleźć odpowiedź”.
Stąd na spotkaniu bardzo liczna obecność młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, która chciała osobiście poznać pisarkę.Podczas spotkania miłośnicy książek Anny Onichimowskiej mieli okazję lepiej zaznajomić się z Jej twórczością oraz samą autorką, która w interesujący sposób opowiadała m.in. o początkach swojej pracy literackiej, swoich ambicjach, inspiracjach a także o licznych podróżach po całym świecie. Spotkanie było przeplatane fragmentami powieści i opowiadań czytanymi przez samą pisarkę.
Anna Onichimowska odpowiadała na liczne pytania czytelników dotyczące Jej pisarstwa, tematów poruszanych w utworach oraz bohaterów. Na zakończenie spotkania szczęśliwi posiadacze książek, a członkinie DKK na pamiątkowych kartkach, otrzymali od autorki wpis z autografem.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Anny Onichimowskiej Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie zaprasza do wypożyczania Jej książek.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: