Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Kołaczycach

Teresa Oleś-Owczarkowa: "Rauska"

23-03-2010

"Rauska"  Teresy Oleś-Owczarkowej to powieść dla wszystkich. Autorka opowiada w niej, o sytuacji polskiej rodziny, która w czasie II wojny światowej została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec. Ukazuje, co pomogło im przetrwać w ciągu wielu lat, pracując ciężko u bauera - zdala od domu rodzinnego, od kraju.

 

Temat nadal aktualny: na jakich wartościach opiera się Rodzina we współczesnej Europie - na materialiźmie, egoiźmie, ateiźmie, bezdzietności - czy jak w powieści - na przekazywaniu tradycji, umiłowaniu ojczyzny (być u siebie), mocnej wierze?


T. Wojciechowska


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: