Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Kłyżowie

Ewa Nowak: "Bardzo biała wrona"

30-04-2010

30 kwietnia na spotkaniu DKK w Kłyżowie omawiana była książka Ewy Nowak „Bardzo biała wrona”.

A oto opinia jednej z klubowiczek:
„Muszę przyznać, że każda z nas przeczytała tę powieść jednym tchem. Opowiada ona o Natalii, która chcąc odnaleźć się w licealnej rzeczywistości, poznaje doświadczonego licealistę Norberta – ucznia klasy maturalnej. Znajomość zaczyna się we wrześniu na spotkaniu samorządów klasowych,
w którym znalazła się Natalia. Po spotkaniu Norbert daje jej rady jak przetrwać pierwszą klasę. Przez następne dni myśli Norberta skupiają się tylko i wyłącznie na Natalii – zaś jej myśli krążą wokół rodziny, w której pojawił się nowy członek – Marek, chłopiec z domu dziecka. Dziewczyna przeżywa ciężkie chwile, ma wielu przyjaciół, ale nikt nie rozumie jej problemów. Wtedy pojawia się Norbert i jego kanapki. Natalia ma w nim wsparcie. W końcu chłopak wyznaje jej miłość- według mnie za szybko. Na początku ich związek jest przepełniony wzajemną adoracją, para poza sobą nie widzi świata. Ale wszystko się zmienia. Z dnia na dzień Natalia staje się coraz bardziej uzależniona od Norberta, który nią kieruje. Nie wiem czy robił to specjalnie, czy nie, ale wspólnie doszłyśmy do wniosku, że gdybyśmy były w takiej sytuacji jak Natalia, nie dałybyśmy się tak traktować. Tylko, że Natalia nie myślała trzeźwo, ponieważ była zakochana. Ta powieść wzbudziła we mnie wiele emocji. Na początku czułam, że Natalii i Norbertowi się uda, że to taka miłość „raz na milion”. Czytając dalej wzbierała we mnie niechęć do Norberta. Zadawałam sobie pytanie „Jak można tak manipulować ludźmi?”. Do Natalii także czułam niechęć, dlatego, że była taka zaślepiona swoją miłością. Rozumiem, że chciała być kochana i kochać, ale według mnie miłość polega na pomocy, na wspieraniu się, a nie na poniżaniu i znęcaniu się na drugim człowieku.
Powieść bardzo mi się podobała. Przeczytałam ją w jedną noc – nie mogłam się od niej oderwać. Nigdy nie przeczytałam takiej realnej historii. Żadna książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji.”
Joanna D.

Ta powieść rzeczywiście wzbudziła bardzo wiele emocji wszystkich klubowiczek, ponieważ porusza bardzo dużo problemów życiowych takich jak: przemoc psychiczna i fizyczna, kierowanie i manipulowanie drugą osoba, brak zaufania w związku a z drugiej strony bezgraniczne zaufanie i zapatrzenie w ukochanego, a potem strach przed tą osobą. Książka wszystkim bardzo się podobała i zachęcamy do jej przeczytania.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: