Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Jodłowej

Agnieszka Tyszka: „Wyciskacz do łez”.

03-12-2010

W piękne zimowe, choć mroźne popołudnie,  3 grudnia 2010 r. odbyło się III spotkanie DKK dla młodzieży. Omawialiśmy książkę Agnieszki Tyszki „Wyciskacz do łez”.
Książka opowiada o problemach Marianny, która nie może liczyć na swoją mamę i z którą nie znajduje wspólnego języka (jej mama robi karierę jako pani redaktor). Bohaterka ubiera się na czarno, ma czarne myśli. Marianna chodzi do gimnazjum prowadzone przez siostry, które też nie rozumieją (albo nie chcą) bohaterki. Jej tata nie żyje. Marianna poznaje panią Norę, u której dorabia sprzątając. U niej znajduje spokój, zrozumienie i z którą może normalnie porozmawiać.
Jest to książka ukazująca, że najważniejsza jest miłość, zrozumienie drugiej osoby, a przede wszystkim rozmowy rodzice-dzieci.
Lektura bardzo podobała się klubowiczom.

Agnieszka Szewczyk
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: