Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Jarosławiu

Ewy Nowak: "Bardzo biała wrona"

13-03-2010

13 marca w MBP w Jarosławiu, znowu spotkałyśmy się w Oddziale Dziecięcym by porozmawiać o kolejnej przeczytanej książce. Tym razem rzecz dotyczyła najnowszej powieści Ewy Nowak "Bardzo biała wrona".


Dziewczyny okrzyknęły tę książkę, najlepszą ze wszystkich napisanych przez tę pisarkę. Pani Ewa porusza w kolejnych swoich książkach tematy i problemy nurtujące współczesną młodzież. Robi to tak dobrze, że z pewnością zajmuje poczesne miejsce w rankingu pisarzy najchętniej czytanych obecnie przez młodego czytelnika. A i rodzice z przyjemnością sięgają do tych pozycji, gdyż dzięki nim lepiej poznają sposób myślenia swoich nastoletnich dzieci oraz różnorodność problemów z jakimi młodzi ludzie się borykają.


"Bardzo biała wrona" na długo po przeczytaniu pozostaje w pamięci i skłania do głębokich przemyśleń nie tylko młodych, ale i dorosłych czytelników. Ci ostatni mocno uświadamiają sobie, jak wielką krzywdę może wyrządzić dziecku nieodpowiednia osoba wychowująca je. Ma to później w życiu dorosłym ogromne znaczenie.


Postać chłopaka głównej bohaterki - Natalii, oceniona została przez klubowiczki jednogłośnie negatywnie, a winą za taki stan rzeczy dziewczyny obarczyły dziadka Norberta.


Dziewczęta czekają z niecierpliwością na kolejną powieść pani Ewy Nowak, która swoimi książkami znalazła klucz do serc młodych czytelników, a to zobowiązuje.


Elżbieta Kuchta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: