Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Jarosławiu

Andrzej Stasiuk: "Taksim"

17-12-2010

 Spotkanie DKK Filii Nr4 „Taksim”
Na ostatnim w tym roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki , nasze panie wymieniły uwagi na temat książki Andrzeja Stasiuka„Taksim”. Zdania były podzielone, nie było jednomyślności. W ocenie większość stwierdziła że warto sięgnąć po tę lekturę, choć jest to trudna męska proza lecz nie tylko dla mężczyzn. Niezwykle bogaty, wielo- i jednoznaczny język powieści pełen wulgaryzmów pokazuje nam bohaterów, przedmioty i otaczającą przyrodę w wyraźny, nie udający choć niekoniecznie prosty sposób.
„Taksim”- świetnie napisana powieść drogi, ukazująca przygraniczną, południową Polskę lat 70, 80 i późniejszych XX w., a także bazary w miasteczkach Słowacji, Węgier, Rumunii, Ukrainy i Rosji – niezależnie od kraju i ludzi miejsca te są bardzo do siebie podobne a ożywają na czas handlu bazarowego, na czas targu.
Cały ten tandetny, przytłaczający świat, przypominający czasy tzw. „handlu łóżkowego” istnieje, nie jest fantazją autora, ale trudno go zaakceptować, pogodzić się z jego istnieniem. Jeszcze trudniej zrozumieć dlaczego niektórzy wybierają właśnie takie życie – chcą tego, a może nie potrafią inaczej żyć, może nawet polubili taką formę życia? Na te i inne pytania nasuwające się w trakcie lektury książki nie otrzymujemy prostej odpowiedzi.
Zachęcamy do poznawania twórczości Andrzeja Stasiuka jednego z czołowych współczesnych pisarzy polskich. Andrzej Stasiuk jest ulubionym pisarzem naszego klubu, śledzimy jego dokonania literackie, często na spotkaniach bardzo miło wspominamy nasze jarosławskie spotkanie autorskie którego był gościem.


DKK Jarosław Filia Nr4
Alina Hamkało
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: