Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Izabelą Sową

13-05-2010

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu była Izabela Sowa, autorka poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych (m.in. "Smak świeżych malin", "Herbatniki z jagodami", ”Świat szeroko zamknięty, "Agrafka"). Spotkanie odbyło się 13 maja b.r. o godz.17:00 w Filii Nr 1 na Serbinowie, w związku z działającym tu Dyskusyjnym Klubem Książki.

 

Wśród przybyłych gości znaleźli się, członkowie DKK i czytelnicy, zainteresowani nie tylko twórczością, ale także osobą autorki. Sympatykami książek Izabeli Sowy okazali się nastolatkowie, dorośli, a nawet osoby w wieku emerytalnym. To wszystko za sprawą różnorodnej tematyki podejmowanej przez pisarkę. Jej powieści, pełne humoru, ze szczyptą ironii, są osadzone zazwyczaj w realiach współczesnych. Poruszają problemy wieku dorastania i kolejnych etapów dorosłego już życia. Świat widziany najczęściej oczami kobiet, ale także mężczyzn, ukazuje się nam jak w krzywym zwierciadle. Trochę śmieszny, trochę straszny. Bohaterowie książek Izabeli Sowy, uważnej obserwatorki polskiej codzienności, zmagają się ze znanymi nam wszystkim własnymi słabościami i trudami codzienności, podlegają zmieniającym się modom, a nawet używają dobrze nam znanych z ulicy powiedzonek. Autorka podąża za tym, co jest nam bliskie, współczesne, choć jest to czasem bardzo dalekie od doskonałości. Z pobłażliwym uśmiechem kwituje ludzkie wady. Bawi czytelnika ale także skłania go do refleksji. Upomina się przy tym, jakby mimochodem, o wartości, których nie powinien naruszyć czas.

 

Spotkanie w bibliotece na Serbinowie upłynęło w miłej atmosferze. To dzięki barwnej osobowości autorki i zainteresowaniu ze strony czytelników, które wyraziło się w licznych pytaniach o źródła inspiracji i warsztat pisarski autorki.

 

Beata Mazur

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: