Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Straszydlu

Marta Fox: Karolina XL zakochana"

10-09-2010

Dn.10.09.2010r.na spotkaniu DKK w BP w Straszydlu  dyskusja przebiegała na temat kolejnej powieści autorki młodzieżowych bestsellerów Marty Fox "Karolina XL zakochana".
Główna bohaterka siedemnastoletnia Karolina ma problem z nadwagą i z tego powodu ma kompleksy, poszukuje  więc akceptacji. Walczy o swoją niezależność i szacunek wśród rówieśników.Za wszelka cenę chce mieć chłopaka gdyż wszystkie koleżanki już go mają. Niestety chłopak o imieniu Chris okazuje się wielkim draniem, który wykorzystuje ją,  poniża, a następnie odchodzi bez słowa.
Kolejnym chłopakiem, którego Karolina uczy się pokochać jest Kamil- zwany Szczurkiem, miłość ta zaczyna się więc przyjaźnią.
Karolina wychowywana jest tylko przez matkę i babcię nic natomiast nie wie o swoim ojcu, dowiaduje się o nim częściowej prawdy na końcu powieści. Najważniejsze, że posiada paczkę wspaniałych przyjaciół, którzy się często spotykają, dużo rozmawiają, zwierzają ze swoich problemów, pomagają sobie np. w walce z przemocą w rodzinie a nawet wyjeżdżają na wspólne wakacje.
Książka może być również poradnikiem dla rodziców, że należy dużo rozmawiać z dorastającą młodzieżą, dostrzegać ich problemy, mieć zaufanie, a nie myśleć, że wspólny wyjazd paczki młodych ludzi to tylko seks, alkohol i imprezowanie, że młodzi ludzie potrafią również być mądrzy i inteligentni.
Autorka odważnie  porusza trudne tematy związane z inicjacją seksualną, relacjami z rodzicami i nauczycielami, pierwszą miłością i walką  z przemocą w rodzinie.


Super książka - polecamy

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: