Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Straszydlu

Elżbieta Wojnarowska: "Okularnica"

23-02-2010

W dn.23.02.2010 roku odbyło sie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w BP w Straszydlu. Klubowiczki dzieliły się refleksjami o przeczytanej ostatnio książce Elżbiety Wojnarowskiej "Okularnica".
Główna bohaterka to szesnastoletnia Kasia z okularami na nosie, zakompleksiona, niezaradna, wyobcowana, nieszczęśliwie zakochana, mająca oprócz tego jeszcze problemy w rodzinie. Dziewczyna mająca bardzo niskie poczucie własnej wartości ma problemy w nawiązywaniu nowych znajomości. Dołączając do nowej klasy gdzie wszyscy się znają kupuje koleżanki i ich życzliwość dając odpisywać zadania domowe i podpowiadając im na klasówkach. Prawdziwą jej przyjaciółką zostaje Zuza, która pomaga jej uwierzyć w siebie, zmienić swój wizerunek tzn. styl w ubieraniu na bardziej modny i założyć szkła kontaktowe.
Podczas pobytu na prywatce Kasia zostaje narażona na upokorzenie ze strony kolegów co sprawia, że przechodząc załamanie psychiczne targa sie na własne życie. Lecz to nie Kasia umiera a jedyna przyjaciółka Zuza. Między nią a chłopcem Zuzy Burym rodzi się uczucie
przeradzające się po długim czasie w prawdziwą miłość.
Książka bardzo wzruszająca, pełna mądrości i prawd o nastolatkach i ich problemach, pierwszej miłości i o tym jak ważna jest w życiu przyjaźń.
Fantastyczna powieść skłania do głębokich przemyśleń, zachęca do uwierzenia w siebie i w marzenia, że mimo problemów w rodzinie i w szkole warto mieć nadzieję na lepsze dni i że z "brzydkiego kaczątka" można zmienić się w ładną dziewczynę i być kochaną.


Małgorzata Solecka
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: