Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Straszydlu

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: "Wystarczy, że jesteś"

23-03-2010

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w BP w Straszydlu 23 marca 2010 roku spotkały się nastoletnie klubowiczki omawiając książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk "Wystarczy, że jesteś" kolejną powieść dla młodzieży.


Szkoła, matura na karku, zazdrosne koleżanki, nieszczęśliwa miłość i nie rozumiejący rodzice to problemy 17- letniej Weroniki, która jest przeciętną, niedowartościowaną dziewczyną czytającą powieść "Zmierzch" i mającą swój wymarzony idealny świat. Nie ma ona koleżanki, której mogłaby powierzyć swoje tajemnice, żyje w cieniu innych i tęskni za chłopcem i prawdziwym uczuciem bycia kochaną.


Poznany chłopiec o imieniu Filip to przystojniak, gwiazda seriali, w którym Weronika zakochuje się on natomiast nie traktuje tego poważnie , chce tylko seksu bez zobowiązań.


Drugi kolega Weroniki to Marek, oddany przyjaciel mający wszystkie cechy idealnego chłopaka, który podszywa się pod inne imię i na blogu internetowym staje się tajemniczym powiernikiem, udzielając Weronice porad.


Odpowiadając sobie na pytanie co tak naprawdę należy zauważać w drugim człowieku, doszłyśmy do wniosku, że szukając tej drugiej osoby błądzimy gdzieś bardzo daleko, a ona jest czasami blisko nas. Autorka nie poucza, a dyskretnie doradza i tłumaczy, daje dużo do przemyślenia, chce dotrzeć do starszej młodzieży do jej świat uczuć i emocji i na pewno jej się to udaje.


Czytając powieść dowiadujemy się o problemach jeszcze przed nami o dojrzewaniu do miłości, potrzebie kochania i bycia kochaną a także o związanych z tym rozczarowaniach i trudnej drodze do zrozumienia co jest naprawdę wartościowe w życiu.


Polecamy przeczytać !!!

 

Małgorzata Solecka

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: