Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Rzeszowie

Mariusz Szczygieł: "Gottland"

06-11-2010

Jesienne wieczory to doskonały czas, który można wypełnić dobrą książką, a następnie o niej podyskutować. Cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki stwarzają dyskusji doskonałe warunki i sprzyjają wymianie opinii w szerszym gronie. Ostatnie w IV edycji spotkań , w dn. 6 listopada 2010 r. poświęcone było reportażom Mariusza Szczygła „Gottland”. Zbiór tych różnorodnych opowieści to historie ludzi uwikłanych w absurdalną, groteskową rzeczywistość czechosłowackiego życia codziennego XX wieku.Książka Gottland została przełożona na wiele języków, znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2007, została obsypana nagrodami. Doskonałe recenzje czytelników, krytyki polskiej i międzynarodowej uznającej dzieło Mariusza Szczygła za „klejnot”, „wielką literaturą pod płaszczykiem reportażu” zdecydowały o tym, aby właśnie w koleżeńskim gronie podzielić się wrażeniami i przemyśleniami na temat esejów i opowiadań Szczygła. Klubowiczki doceniły sposób obrazowania Czech, żywą i barwną fabułę, sarkastyczną i pozornie śmieszną. Wyrażając swoje opinie stwierdziły m.in.:

 

To bardzo mądra, ciekawa i pouczająca książka, reportaże na najwyższym poziomie. Dzięki lekturze tej powieści zainteresowałam się historią naszych południowych sąsiadów” (Paulina)

„ Książka zawiera wiele, dla mnie dziwnych i na pierwszy rzut oka niezrozumiałych faktów, tworzących spójną całość. Dzięki obrazowi komunistycznego piekła doceniam to co mam i w jakim kraju żyję” (Dominika)

„Zafascynowany czeską kulturą autor przekonywująco przedstawia jednostkowe losy, kreśli historie inspirujące i warte przemyślenia” (Magda)

„Niektóre z reportaży są wręcz rewelacyjne, ale na pewno wszystkie prezentują bardzo dobry poziom. Obejmują dość szeroki zakres tematów, na pewno warto je przeczytać” (Monika)

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: