Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Rzeszowie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: "Wystarczy, że jesteś"

27-08-2010

Wystarczy, że jesteś – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Nastoletnie czytelniczki należące do Dyskusyjnego Klubu Książki połączone pasją poznawania nowych książek po raz drugi na wakacjach spotkały się w Oddziale Dla Dzieci Młodzieży WiMBP w Rzeszowie 27 sierpnia 2010 r., by korzystając z ostatnich letnich chwil wypełnionych zasłużonym odpoczynkiem porozmawiać o literaturze. Tym razem uczestniczyły w rozstrzygnięciu plebiscytu na Najaktywniejszego Czytelnika Lata oraz dyskutowały o powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk "Wystarczy, że jesteś" .
Może wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby Weronika nie przeczytała Zmierzchu? - to początek najnowszej powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, w której główna bohaterka Weronika - nieśmiała uczennica warszawskiego liceum – ucieka w wirtualny świat w poszukiwaniu zrozumienia, akceptacji i wielkiej miłości. Tworzy sobie w głowie wyidealizowany świat, pod wpływem bardzo popularnej obecnie w środowisku nastolatków lektury – Zmierzchu Stephenie Meyer..
Powieść Wystarczy, że jesteś mówi o dojrzewaniu do miłości, potrzebie kochania i bycia kochanym, pierwszych rozczarowaniach oraz trudnej drodze do zrozumienia, co jest naprawdę wartościowe i ważne w życiu. Książka nastawiona jest głównie na świat uczuć, próbuje oddać skomplikowaną rzeczywistość młodzieńczych relacji, dotyka trudnych problemów dorastania.
Nowe znajomości, przyjaźnie, rodzące się pierwsze miłości składają się na powieść pełną młodzieżowego folkloru i życiowej prawdy, której przekaz nie znalazł uznania w oczach nastolatek z DKK.
„Książkę czyta się szybko, jest lekka i do zniesienia, ale z Weroniką nie mogę się utożsamić” (Kinga)
„Autorka powieści zastosowała mnóstwo skopiowanych schematów, a główna bohaterka jest, jak na swój wiek niedojrzała emocjonalnie”(Aneta)
"Bardzo przewidywalna książka o prostej treści. Nie podobały mi się nawiązania do „Zmierzchu
” (Marzena)
„Zastanawiałam się jak można pozwolić na taki stan rzeczy, że chęć posiadania chłopaka (Wystarczy, że jesteś )sprawia, że główna bohaterka godzi się na wszystko” (Paulina)
Powieść taka jak wiele innych, ale powtarzające się wątki poprowadzone są słabo”(Klaudia)
Mam wrażenie, że autorka nie zna realiów współczesnego życia nastolatków” (Dominika)
 

 

Na następnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 25 września 2010 r. dyskusja toczyć się będzie wokół kolejnych dramatycznych przeżyć bohaterów powieści Hera, moja miłość oraz Lot Komety, których dalsze losy kreuje popularna autorka książek dla młodzieży Anna Onichimowska w powieści Demony na smyczy.
Renata Dziepak
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: