Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Pysznicy

Otfried Preussler: "Malutka Czarownica"

30-12-2010

Na grudniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Pysznicy postanowiłyśmy omówić „Malutką Czarownicę” Otfrieda Preusslera.
Książka opowiada o sympatycznej Malutkiej Czarownicy, mającej tylko 127 lat, a to jak na czarownicę naprawdę bardzo mało.Marzeniem głównej bohaterki książki jest uczestniczenie w balu starych czarownic, który odbywa się raz w roku na górze Blocksberg. Udaje się tam bez pozwolenia dorosłych wiedźm, za co zostaje ukarana odebraniem miotły. Ale to nie koniec reprymendy. Najważniejsza Czarownica stwierdza, że zaprosi Malutką Czarownicę za rok na Blocksberg pod warunkiem, że przez ten czas ta ostatnia podszkoli się w czarach i stanie się dobrą czarownicą. Za rok w przeddzień balu Malutka Czarownica zostanie przeegzaminowana i wtedy zapadnie decyzja o jej udziale w tańcach na górze Blocksberg.Dalsze losy przemiłej Malutkiej Czarownicy to pomaganie wszystkim którzy są w potrzebie, dzięki czemu, stara się zostać dobrą czarownicą. Ale czy tego chcą jej dorosłe towarzyszki? Czy słowo „dobro” można rozumieć w różny sposób?
Jak poradzi sobie z wiedźmami Malutka Czarownica? Czy nauczy się całej księgi czarów i będzie na tyle bystra, by pozbawić złe wiedźmy czarodziejskiej mocy?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki.Na uwagę zasługują ciekawe, ładne czarno-białe ilustracje Danuty Konwickiej.


Joanna Sztaba
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: