Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Nisku

Jerome David Salinger: "Buszujący w zbożu"

30-07-2010

Tematem dyskusji wakacyjnego spotkania była ksiązka pt."Buszujący w zbożu"Jerome Davida Salingera. Bohaterem utworu jest siedemnastoletni Holden Caulfield, który ucieka ze szkoły.Inteligentny chłopak nie może odnależć się w srodowisku ,którego nie akceptuje.Uważa że ,środowisko to jest zakłamane,obłudne.Po wydaleniu go ze szkoły ,wraca do Nowego Jorku i w obawie przed spotkaniem z rodzicami krąży po mieście ,szuka swojego sensu życia.To spotkanie z dorosłością rozczarowuje go i ostatecznie wraca do miejsca z którego uciekał. Powieść ta przyciaga czytelnika niesamowitymi przygodami.Problemy bohatera są nadal problemami aktualnymi młodzieży,stały się symbolem nastoletniego buntu. Książka nie jest łatwa,ale polecana dla młodzieży, aby czytając ją zatrzymali się ,zastanowili kim są u progu dorosłosci i czy kroczą własciwą dla siebie drogą.

Recenzja P.Franciszka Kotuły “Buszujący w zbożu" Salingera to powieśc o zbuntowanym młodzieńcu Holdenie Caulfield. Jest to typowy obraz młodego, zbuntowanego człowieka, poszukującego sensu zycia. Człowiek niedojrzały charakteryzuje się tym,że pragnie umrzeć w wielkim stylu za sprawę a człowiek dojrzały pragnie dla tej sprawy pokornie żyć. Autor bardzo trafnie dobrał tytuł książki, bohater buszuje wsród ludzi jak w zbożu i szuka swojego miejsca . Książka godna polecenia starszej młodzieży.

Zofia Kopeć

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: