Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Mokrem

Barbara Ciwoniuk: "Ania"

25-02-2010

Dnia 25.02.2010 r. odbyło się w Bibliotece Publicznej w Mokrem kolejne spotkanie miłośników książek. Członkinie DKK analizowały książkę Barbary Ciwoniuk „Ania.


Na poprzednim spotkaniu zajmowałyśmy się „Igorem” tejże samej autorki. „Ania” jest kontynuacją. Ania – główna bohaterka to koleżanka z klasy Igora, dziewczyna bardzo troskliwa i zaradna. Podobnie jak jej kolega Igor, zmaga się z codziennymi problemami współczesnego gimnazjalisty. Troszczy się o swojego młodszego brata, a także rozprawia się z jego dokuczliwymi kolegami. Ania ma duże serce, które jest otwarte na problemy innych. Namawia swoją mamę, aby dziadek, który jest chory i wymaga stałej opieki zamieszkał u nich. Ta decyzja dla wszystkich okazała się strzałem w dziesiątkę. Dziadek pomimo swojej choroby – pełen werwy, wniósł w ich życie dużo energii i humoru. Okazał się przy tym doskonałym mediatorem w rozwiązywaniu problemów rodzinnych.


Ania ma także starszego brata – Daniela, który już studiuje. To rozsądny chłopak, ale wplątał się w problemy, których sam nie umie rozwiązać. W życiu Daniela pojawia się Karolina – dziewczyna, której pochodzenie i dawna przeszłosć kryją wiele tajemnic. Gdy okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, cała rodzina postawiona jest na baczność . Rodzice Daniela nie potępiają Karoliny, ale starają się jej pomóc , bo ona nie ma nikogo życzliwego. Tymczasem Ania coraz bardziej zbliża się do Igora. W jej sercu nieśmiało zagościło uczucie i zresztą z wzajemnością.


Ania” B. Ciwoniuk to ciekawa i pouczająca lektura, której problemy bliskie są każdemu współczesnemu nastolatkowi. Autorka pisze w sposób prosty i zrozumiały, nie potępia postępowania nastolatków ani nie daje rad. Książki tej autorki czyta się jednym tchem – chociaż według nas powinny mieć jeszcze ciąg dalszy wydarzeń. Ale to jak powinny potoczyć się losy bohaterów każda z nas dopowiedziała sobie według własnej wyobrażni. Gorąco polecamy do przeczytania nastolatkom i nie tylko!

 

Danuta Dudek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: