Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Krośnie

Izabela Sowa: "Ścianka działowa"

25-06-2010

Drogowskazy życia w powieści Izabeli Sowy „Ścianka działowa”

Na kolejnym spotkaniu członków Dyskusyjnego Klubu Książki (23 czerwca 2010 r.) tematem dyskusji była książka Izabeli Sowy „Ścianka działowa”. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, bowiem swoją obecnością uświetniła je sama Autorka.
Spotkanie prowadziła dr Zofia Bartecka. Powieści I. Sowy cieszą się wielką popularnością, bo choć skłaniają do zadumy nad sobą i światem, są pisane z lekkością i humorem. To rzadkie połączenie przynosi świetne efekty.
Od czasów „serii owocowej”, czyli powieści o perypetiach studentek o smakowicie brzmiących imionach pisarka przyzwyczaiła swoich czytelników do pewnych charakterystycznych cech swej twórczości. Są nimi: wdzięk, subtelne poczucie humoru i zaangażowanie w sprawy społeczne.
„Ścianka działowa” zaczyna się jak kryminał, ale fani tego gatunku prędko się rozczarowują. Pisarka subtelnie igra tylko z kryminalną konwencja, by powrócić do tego, co jest jej najbliższe – humorystycznego, lecz niepozbawionego gorzkich elementów opisu relacji międzyludzkich.
Wartością powieści jest styl wyróżniający się ciepłem, ironią i przenikliwością. Izabela Sowa jest pisarką wielowymiarową, dającą czytelnikom jednocześnie doskonałą rozrywkę i ważne przemyślenia, skłaniające do zadumy.
Dziennikarka i krytyk literacki Sabina Kwak napisała: Ścianka działowa to powieść wyjątkowa, warta zauważenia na współczesnym rynku wydawniczym, gdyż łączy w sobie dwa najistotniejsze elementy dobrej lektury: rozrywkę z zadumą.
Tę opinię podzielili uczestnicy spotkania, wyrażając nadzieję na kolejne spotkania z twórcami literatury.
Spotkanie z Izabelą Sową zostało sfinansowane ze środków projektu Interakcje Literackie – promocja literatury najnowszej, realizowanego przez Bibliotekę w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wydarzenia Artystyczne. Priorytet 4. Literatura przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.
 

 

Na kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki zapraszamy po wakacjach, 21 września br. o godz.17:00 w Saloniku Artystycznym KBP. Tematem dyskusji będzie książka Marka Edelmana I była miłość w getcie.
Oprac. Bogusława Bęben
Z-ca Dyrektora KBP
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: