Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Krośnie

Angela Carter: "Mądre dzieci"

25-05-2010

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat książki Angeli Carter „Mądre dzieci”.


To niewątpliwie najpiękniejsza powieść tej czołowej, angielskiej pisarki połowy XX wieku, przedstawicielki realizmu magicznego, dziennikarki, poetki, tłumaczki, feministki i podróżniczki.


Mądre dzieci to powieść zabawna i pełna życia. Można ją przyrównać do wybuchu energii, śmiechu, sztuki miłości, rozrywki, historii oraz nadziei.


Szczególny urok prozy Carter zasadza się na wyjątkowym bogactwie języka i poetyckiej wręcz sugestywności stylu – nasyconego podtekstami znaczeniowymi i metaforyką a zarazem cechującego się krystaliczną precyzją i elegancją.


Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na pogodny nastrój obu bohaterek, które kiedy tylko mogą próbują wykiwać starość, zabić ją śmiechem, niegasnącym poczuciem humoru oraz nieobliczalną dozą optymizmu. Drobne ciała bliźniaczek – Nory i Dory nie obroniły się przed upływającym czasem, ale ich umysły pozostały wciąż świeże, a kobiecość wciąż próżna.


Dyskutanci stwierdzili, że tę książkę czyta się wyśmienicie, trudno wprost ją odłożyć. Podkreślili, że wypadałoby życzyć sobie na stare lata takiej błyskotliwości i zadziorności, jaką charakteryzują się obie bohaterki książki.


Na kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki, z udziałem gościa specjalnego, Izabeli Sowy, zapraszamy 23 czerwca 2010 r. o godz. 17:00.

 

Bogusława Bęben
Z-ca Dyrektora KBP

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: