Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Kolbuszowej

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

21-05-2010


21 maja 2010 r. w ramach projektu Instytutu Książki „Tu czytamy – Dyskusyjne Kluby Książki” DKK przy MiPBP w Kolbuszowej odwiedziła pani Hanna Kowalewska. – poetka, prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i widowisk. Jedna z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.
Członkowie DKK Kolbuszowa swoje zainteresowanie twórczością Kowalewskiej rozpoczęli od nagrodzonej w konkursie na najlepszą polską powieść 1997 roku powieści „Tego lata w Zawrociu”. Oczywiście śledząc kolejne losy bohaterki poprzez kolejne tomy sagi. Wobec tego z entuzjazmem przyjęli wiadomość, iż już prawdopodobnie na jesieni tego roku, na rynku księgarskim ukaże się kolejny tytuł sagi.Autorka opowiadała zebranym o swojej metafizycznej przygodzie z pisarstwem. Jak mówi sama istnieje jakby w dwóch jaźniach: ona sama – czyli ta, która płaci rachunki, robi zakupy, ogląda telewizję i ta druga – stenotypistka, godzinami siedząca przy komputerze w ciszy, ciepłej atmosferze i spokoju, setki razy poprawiająca już napisany tekst, ciągle przekładająca otaczający świat na słowa. Te dwie osobowości pisarki są nierozłącznie ze sobą powiązane. W ten sposób marzycielka zostaje powściągnięta przez zdyscyplinowaną stenotypistkę, a zdrowy rozsądek hamuje moc przeżywanych emocji.
Spotkanie zostało uatrakcyjnione przeczytanymi przez samą pisarkę, kilkoma fragmentami książki, którą ona sama uważa za swoje najlepsze dzieło. „Julita i huśtawki”. Powieść interpretowana przez twórcę zaintrygowała w sposób szczególny.
Wizyta pani Hanny Kowalewskiej zgromadziła w naszej bibliotece ok. 30 osób, bo prócz członków DKK, zjawili się również nasi czytelnicy, którzy nie raz musieli długo czekać, aż książki naszego gościa zostaną zwrócone i znów będą dostępne do wypożyczenia. Tym bardziej wszyscy z wielką radością i uznaniem zasłuchali się w opowieści autorki. Sami zaś gorąco dziękowali za głębię i piękno słowa, za światy w jakie pisarka przenosi ich w trakcie lektury.
Na koniec nie obyło się od pamiątkowego wpisu do kroniki Biblioteki, podpisywania książek oraz zdjęć.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: