Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Dębowcu

Barbara Ciwoniuk: „ Ania"

30-11-2010

  Dnia 30.11.2010r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze analizowali książkę Barbary Ciwoniuk pt: „ Ania”.
„ Ania” jest kontynuacją książki tej samej autorki pt. „ Igor”, którą omawialiśmy na pierwszym spotkaniu naszego klubu. Ania podobnie jak Igor, wzmaga się z codziennymi problemami współczesnej młodzieży. Do nich dochodzą jeszcze zawiłe sprawy jej rodziny, a są nimi: samotnie mieszkający chory dziadek, którym pilnie trzeba się zająć, młodszy brat Jasiek, któremu w szkole dokuczają koledzy oraz starszy brat Daniel, którego coś trapi. Trudno liczyć na rodziców, bo ciągle zajęci, a przyjaciółka z każdym dniem coraz bardziej się oddala. Ania ma dobre serce i wszystkim pragnie pomóc. Razem z mamą przekonują dziadka do zamieszkania razem z nimi. Dziadek mimo swej choroby wnosi do codziennego życia dużo humoru i energii. Okazał się on również doskonałym mediatorem w rozwiązywaniu ich rodzinnych problemów. Wsparcie przyjaciela Igora jest dla niej bardzo pomocne we wszystkich tych kłopotach.
Książka jest przeznaczona nie tylko dla młodzieży, ale także dla ich rodziców. Autorka w swej powieści nie potępia zachowania nastolatków, nie stara się ich pouczać, ale ukazuje konsekwencje ich niewłaściwych zachowań.

 

Komentarze uczestników spotkania:

….........: „

 

 

:„ Książka fajna, ciekawa i zachęca do przeczytania innych powieści tej autorki”. prosty sposób ukazuje konsekwencje ich niewłaściwych zachowań.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: