Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Torkach

Spotkanie Tanyą Valko

14-10-2020

7 października 2020r. z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Torkach odbyło się spotkanie z Tanyą Valko – ur. 13.09.1963 r. w Krakowie polską pisarką i poetką, arabistką, tłumaczką, biznaswoman oraz podróżniczką.

 

Niestety spotkanie autorskie przybrało nieco inny niż dotychczas charakter. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię wirusa SarsCov-2 spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego tj. nakazem zasłaniania ust i nosa, zachowaniem odległości oraz ograniczeniem liczby uczestników. Tanya Valko – pisząca pod pseudonimem polska pisarka znana jest głównie dzięki publikacjom z serii tzw. Sagi Arabskiej oraz Sagi Azjatyckiej. Autorkę znamy z takich tytułów jak: „Arabska żona”, „Arabska córka”, czy „Arabska księżniczka”. Popularność przyniosły jej również książki kucharskie m. in. „Libia od kuchni” czy „Odchudzająca książka kucharska”. Pani Tanya Valko przybyła do naszej biblioteki wspólnie ze swoim mężem, który poprzez ciekawie prowadzone spotkanie, sprawił iż nasze czytelniczki po raz wtóry przeniosły się do historii i życia oraz tradycji fascynującego świata Orientu. Podczas spotkania nasze uczestniczki dowiedziały się, że inspiracją do napisania tak znakomitych powieści stanowiły bardzo często wydarzenia, poznane osoby oraz zasłyszane historie zdobyte niejednokrotnie w trakcie pobytu Pani Tanyi Valko w Libii, gdzie autorka mieszkała i pracowała jako nauczycielka w polskiej szkole oraz jako asystentka w Polskiej Ambasadzie w Trypolisie. Ciekawa forma spotkania, ogromna wiedza oraz ogromne doświadczenie Pani Tanyi Valko urzekły nasze uczestniczki spotkania, które zachwyciły się nie tylko osobowością pisarki, ale przede wszystkim jej ogromną wiedzą zdobytą na temat Bliskiego Wschodu. Tradycyjnie już po zakończonym spotkaniu nasze klubowiczki mogły zakupić książki Pani Tanyi, zdobyć jej autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Myślę, że nikt nie żałował, że wybrał się tego popołudnia do naszej biblioteki bowiem spotkanie z Panią Tanyą Valko i jej mężem pozostanie na długo w pamięci.

 

Monika Wańkowicz - Hanas

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: