Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Olszanicy

"Skazani na ból”, "Bezdomna"

06-02-2020

30 styczenia  2020 r.w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszanicy odbyło się kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Tematem naszej dyskusji były książki: Agnieszka Lingas-Łoniewska ,, Skazani na ból” Aleks ma dwadzieścia lat skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość. „Skazani na ból” przedstawia historię Amelii, dziewczyny ułożonej z tak zwanego dobrego domu oraz Aleksa, który jest zapatrzony w swoje idee i który nigdy nie zaznał miłości oraz opieki rodzica. Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko. „Skazani na ból” to historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć. Żeby oddać całkowity klimat tej książki nie wystarczy jej pokrótce streścić i opisać własne emocje, aby lepiej mnie zrozumieć musicie po tę pozycję sięgnąć, jestem pewna, że nie pożałujecie. Szczerze polecamy.

 

Katarzyna Michalak ,,Bezdomna” Książkę czyta się przysłowiowym „jednym tchem”, a bohaterka na długo pozostaje gdzieś tam w myślach jeszcze przez dłuższy czas. To książka, która przedstawia historię, która może się przytrafić w niemal każdym domu. Fabuła trzymająca w napięciu po ostatnią stronę. Opowiada czym jest dla matki i dziecka psychoza poporodowa!! Jak zachowuje się kobieta, która robi to, co podpowiada jej chory, oszalały ze strachu rozum!! Ukazuje próby proszenia o pomoc, bez echa zrozumienia!!! A jednocześnie pomimo tej choroby ukazuje siłę matczynej miłości – do czego zdolna jest matka, aby uchronić swoje dziecko!!! Na te pytania można znaleźć odpowiedź po przeczytaniu tej książki. Teraz już wiem jak ważna jest rozmowa, sztuka słuchania, zaufanie i bliskość drugiej osoby. Jak błędnie przekazana informacja może wpłynąć na nasze życie i jakie niesie za sobą konsekwencję. Jeśli chcesz dowiedzieć się do czego zdolna jest kobieta (kobieta jak się dowiemy w szoku poporodowym) , aby ocalić swoje dziecko. I jakie poniesie konsekwencje swego czynu i kogo spotka na swojej drodze jakże trudnej i bolesnej. To ta powieść jest właśnie dla Ciebie. Ale pamiętaj dopóki nie poznasz do końca całej jej historii to nie pogardzaj drugim człowiekiem.

 

Serdecznie zapraszamy na lutowe spotkanie Naszego Klubu , a omawiać będziemy książkę Swietłany Aleksiejewicz ,,Cynkowi chłopcy”

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: