Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Nowej Dębie

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, autorem powieści kryminalnych

21-09-2020

17 września 2020 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyło się spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, autorem powieści kryminalnych cenionych zarówno przez czytelników jak i krytyków.

 

Kryminały z trzech cykli stworzonych przez autora: PRL-owski „milicyjny” - o milicjantach z Poznania, przedwojenny „policyjny” - z komisarzem Antonim Fischerem oraz współczesny z Anetą Nowak są w ciągłym obiegu bibliotecznym i czytelniczym. A autor i jego powieści od lat są nagradzane na festiwalach kryminałów we Wrocławiu i w Warszawie.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.

Ryszard Ćwirlej mówił o historii kryminału polskiego od PRL-u do współczesności. Ten wkład multimedialny bardzo podobał się uczestnikom spotkania. Pisarz pokazał jak na przestrzeni lat zmieniała się powieść kryminalna. Książki zyskały tło społeczne i historyczne. Ryszard Ćwirlej przyznał, że bardzo się stara by jego powieści były wiarygodne. Odwiedza miejsca w których rozgrywa się akcja jego powieści. Spędza wiele czasu na czytaniu archiwalnej prasy i lekturze książek dotyczących okresu, o którym pisze. Napisanie jednej książki zajmuje mu pół roku. Okazuje się, że kryminał może być swoistym źródłem informacji. Jedna z uczestniczek spotkania, zagorzała przeciwniczka kryminałów, po wykładzie przyznała, że jest zmuszona zmienić zdanie i chyba przekona się do czytania powieści kryminalnych. Co autor kryminałów przyjął z wielkim zadowoleniem.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: