Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubaczowie

Spotkanie z Joanną Bator

14-10-2020

O motywie podróży i miejscach w życiu najważniejszych rozmawialiśmy w czwartek 8 października z gościem Biblioteki pisarką Joanną Bator.

 

 

Zgromadzonej publiczności autorka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem i jaki wpływ na jej literacką karierę miały liczne podróże po świecie. Czytelnikom Biblioteki Joanna Bator zdradziła, że najważniejszą wyprawą w jej życiu okazała się podróż do Japonii. Dzięki pobytowi w tym kraju postanowiła zrezygnować z pracy akademickiej i poświęcić się pisaniu. Kraj Kwitnącej Wiśni jest obecny w reporterskich książkach „Japoński wachlarz” oraz „Rekin z Parku Yoyogi”, a także w pierwszej , ale nie ostatniej jak zdradziła autorka powieści „Purezento”. W Japonii powstała także powieść “Piaskowa Góra” – pierwsza część wałbrzyskiej trylogii. Joanna Bator zdradziła również, dlaczego Dolny Śląsk oraz Wałbrzych są miejscami, do których stale wraca w swoich literackich podróżach. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się także, gdzie autorka szuka inspiracji i jak wygląda jej warsztat pracy. Pisarka opowiedziała o swojej fascynacji językiem polskim oraz zdradziła, co w pisaniu jest dla niej najważniejsze, a czego w tym procesie nie lubi. Nie zabrakło również pytań od czytelników oraz rozmów przy podpisywaniu książek. Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy do obejrzenia zapisu relacji, na które osobiście zaprasza Joanna Bator „Może macie ochotę zobaczyć udane spotkanie w malutkim Lubaczowie na Podkarpaciu? Spotkanie autorskie ma w sobie dużo z randki w ciemno, ale trudniej wyjść. Siadam twarzą twarz z kimś obcym i mam rozmawiać, a zdarza się, rzadko, lecz jednak, że ktoś na przykład przeczytał na szybko tylko jedną moją książkę albo po prostu nie ma chemii. Tu randka się udała dzięki Pani Katarzynie, prowadzącej rozmowę, więc zachęcam do osłuchania/pooglądania, bo kto wie, kiedy się to powtórzy. Dziękuję Wam za wspaniałe przygotowanie spotkania”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: