Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Komańczy

„Cham z kulą w głowie”

18-08-2020

Dnia 11 sierpnia 2020 roku odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Z zachowaniem reżimu utrzymania bezpiecznej odległości zebranie miało miejsce na skwerku w Komańczy. Tematem spotkania była książka pt. „Cham z kulą w głowie” Ziemowita Szczerka.

 

Autor znany głównie z reportaży po wschodniej Europie tym razem napisał kryminał w stylu nazywanym „noir”. Książka wzbudziła mieszane uczucia wśród naszych czytelników, jednak ze sporym wyrozumieniem grupa stwierdziła „gdyby nie ten język, nie było by tego klimatu”. Bo to nie jest „typowy kryminał”, gdzie morderstwo opisywane jest tylko z perspektywy policjanta i ewentualnego świadka. Szczerek natomiast dorzucił alternatywę historyczną w której nie doszło do II Wojny Światowej. Ponadto, duża ilość akcji, brawura głównego bohatera, który ma trochę skomplikowaną przeszłość sprawia, że książką nie sposób się znudzić, aczkolwiek można trochę się zmęczyć. Omawiając refleksje związane z wymienioną książką wspominaliśmy spotkanie autorskie z Ziemowitem, który już na samym początku (jeszcze zanim zaczęliśmy dyskusję) wzbudził sympatię wśród wszystkich, dzięki czemu wizyta odbyła się w luźnej atmosferze. Opowiadał o swoich książkach, podróżach, przygodach i inspiracjach. Zaskoczony pozytywnym odbiorem i wysoką oceną książki „Międzymorze” przyznał, że do tej książki miał obiekcje, w jej odbiorze. Jednak wysoka ocena (4,5 pkt/5) bardzo Go ucieszyła i podbudowała. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki są bardzo zadowoleni ze spotkania z Ziemowitem Szczerkiem. Jak przyznali – miły, sympatyczny z ciekawą wizją świata. Mając nadzieję, na szybkie minięcie pandemii było by nam ogromnie miło móc gościć więcej pisarzy w Bibliotece w Komańczy.

Na zakończenie spotkania członkowie DKK w Komańczy dostali dodatkowe zakładki do książek, zrobione przez moderatorkę grupy, z różowym logo DKK.

 

Anna Padamczyk - Budzyn

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: