Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Cieszanowie

Spotkanie z Joanną Jax

05-10-2020

2 października 2020 roku odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Jax, autorką powieści obyczajowych z wielką historią w tle. 

 

Szczególnie teraz cieszy fakt, że po wielu miesiącach niepewności udało się gościć popularną pisarkę. Autorka mieszka w Olsztynie i oprócz pisania interesuje się grafiką komputerową, a także copywritingiem. W przeszłości pracowała w korporacjach finansowych, zajmowała się również malowaniem na szkle. Obecnie głównie pisze, bo to sprawia jej największą przyjemność. Ani przez minutę nie żałowała, że porzuciła stabilną posadę na rzecz niewiadomego. Pani Joanna Jax opowiedziała więc czytelnikom o swojej wielkiej pasji, która stała się sposobem na życie. Napisała ponad 20 książek, z czego wszystkie cieszą się dużą popularnością. Do ich tworzenia solidnie się przygotowuje czytając literaturę popularnonaukową. Dzięki temu oprócz ciekawych losów bohaterów, czytelnik poznaje także historie poszczególnych okresów w dziejach kraju i świata. Podczas spotkania pani Joanna w ciekawy sposób opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej pisarska przygoda i z jakim odbiorem czytelniczym spotyka się najczęściej. Zdradziła jak powstał jej pseudonim artystyczny (prawdziwe nazwisko Jakubczak), a także wspomniała o planach na przyszłość. Zapytana o czym marzy odpowiedziała, że chciałaby przekonać się jak jej książki byłyby ocenione za granicą po przetłumaczeniu. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Uczestnikami byli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy biblioteki. Istniała możliwość zakupu książek z autografem pani Joanny Jax. Niespodzianką była najnowsza trylogia „Córka fałszerza”, która jeszcze nie miała swojej premiery, a już na spotkaniu można było ją nabyć.

 

Spotkanie organizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

 

Małgorzata Mizyn

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: