Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Błażowej

Guillaume Musso: „Papierowa dziewczyna”

28-02-2020

W środę 26 lutego miłośniczki dobrej książki spotkały się w błażowskiej bibliotece żeby porozmawiać o książce pt. „Papierowa dziewczyna”.

 

Jej autorem jest popularny na całym świecie francuski pisarz Guillaume Musso. Jego książki przetłumaczono już na czterdzieści języków a ich nakłady sięgnęły dwudziestu pięciu milionów egzemplarzy. Bohaterem naszej powieści jest młody pisarz Tom Boyd, który właśnie zakończył burzliwy romans ze sławną pianistką. Oprócz złamanego serca Tom ma również kryzys twórczy – musi napisać ostatni tom swojej trylogii, czego nie jest w stanie zrobić. Presja jest tym większa, że poprzednie książki autora odniosły gigantyczny sukces, wydawnictwo niecierpliwie czeka, zaliczki już zostały wydane, a saga ma być ekranizowana… Tom nie może się uporać z presją, odejściem ukochanej, brakiem pomysłu na książkę, brakiem pieniędzy. Zamknięty w swojej willi w Malibu nie odpowiada na telefony przyjaciół – Milo Carole, pogrążony w rozpaczy zaczyna myśleć o samobójstwie. Któregoś dnia, kiedy o trzeciej nad ranem szaleje nad oceanem burza, gaśnie światło, wiatr otwiera drzwi balkonowe i deszcz zaczyna zalewać salon, przed półprzytomnym Tomem pojawia się przemoknięta dziewczyna i przedstawia się jako Billy Donelly, bohaterka jego powieści, i utrzymuje, że "wypadła" z niedokończonego zdania z 266 strony pierwszej części sagi...Nakład ma zostać zniszczony, zaś Billy, bohaterka kolejnych części sagi utrzymuje, że jej losy są teraz w rękach pisarza. Musi dokończyć sagę, aby Billy mogła przeżyć. Zaczyna ingerować w życie osobiste Toma i z pomocą Mila i Carole powoli wyciąga go z załamania i wyprowadza na prostą. Książka jest romantyczną opowieścią o miłości z domieszką magii. Autor miesza to, co realne z tym , co fikcyjne a granica między obydwoma światami jest bardzo cienka. Mimo pojawiania się trudnych wątków, jak chociażby niełatwa przeszłość głównego bohatera i jego dwójki przyjaciół, całość służy raczej poprawieniu nastroju czytelnika. „Papierowa dziewczyna” jest idealna dla wszystkich miłośników romantycznych historii, którzy szukają w książce również odrobiny humoru.

 

Monika Wielgos

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: