Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19341519 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Żołyni

''Rezydencja: sekretne życie Białego Domu''

21-11-2019

''Rezydencja: sekretne życie Białego Domu'' była tematem dyskusji październikowego spotkania klubowiczów, które odbyło się 23.10.2019 roku.

 

Dzięki tej książce poznaliśmy nieco życie polityczne poszczególnych prezydentów USA, jak też to rodzinne w zaciszu (?). Przeważnie co cztery lata zmienia się nowy prezydent, natomiast personel dłużej pozostaje ten sam. To właśnie pracownicy najbardziej strzeżonego domu świata, opowiedzieli niektóre sekrety, ponieważ byli i są najbliżej głowy państwa i jego rodziny. Jest ich prawie sto osób plus jeszcze personel pomocniczy pracujący dorywczo. Wszyscy dbają o dobre samopoczucie prezydenta, jego rodziny i mają nienormowany czas pracy. Są narażeni na nieustanny stres, ponieważ wszystko widzą, słyszą i czują, a jednocześnie muszą być opanowani, dyskretni i lojalni. Byli świadkami wielu wydarzeń, o których opinia publiczna nie wiedziała wszystkiego. Informacje zamieszczane w prasie i obserwacja mieszkańców Białego Domu to dwa różne światy i odkrywanie tej mniej znanej strony. Poznaliśmy między innymi największą obsesję prezydenta Johnsona, najbardziej osobiste reakcje po zamachu na JFK w Dallas, czy też po wybuchu skandalu z udziałem Billa Clintona i Moniki Lewinsky. Ta książka to ciekawa i przyjemna odskocznia od naszej codzienności. Miło nam się dyskutowało. Jest częściowo jak reportaż, jest zbiórem anegdot, ale też w pewnym sensie źródłem historycznym. Warto poznać niektóre elementy życia tak ważnych osób, aby przekonać się o tym jakie mają problemy, ograniczenia i możliwości piastując tak poważne funkcje w państwie.

 

Małgorzata Babiarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: