Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19317976 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Żołyni

Spotkanie z Jarosławem Kretem

21-10-2019

Wyjątkowe spotkanie z Jarosławem Kretem

 

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni i współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie w  dniu 10 października 2019 r. gościliśmy znanego dziennikarza, prezentera telewizyjnego, fotoreportera, autora programów i książek podróżniczych Pana Jarosława Kreta.

 

Głównym tematem spotkania były ‘’Zmiany klimatyczne na Ziemi’’. Temat bardzo ważny i aktualny dla nas jak i dla przyszłych pokoleń. Swoje twierdzenia o ocieplaniu klimatu dokumentował licznymi fotografiami i badaniami fizyków na podstawie książek: ‘’Nauka o klimacie‘’ oraz ‘’Wściekła pogoda’’. Przekaz w postaci prezentacji multimedialnej i wykładu był bardzo ciekawy i zrozumiały dla uczestnika dorosłego jak i dla młodzieży. Pan Jarosław – jako prezenter pogody przedstawił nam również aurę jaka nas czeka na najbliższy weekend. Poza tym autor zabrał nas do świata niezwykłych kultur i obyczajów na podstawie swojej książki ‘’Indie’’. Mogliśmy posłuchać również o przebiegu jego kariery w mediach, książkach i podróżach. Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, czytelnicy mogli zadawać pytania, zakupić książki autora z dedykacją, oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej przeprowadzili wywiad do gazetki szkolnej. Naszego gościa z całym szacunkiem możemy nazwać obywatelem świata. W tak krótkim czasie przekazał nam dużo wiedzy, pokazał, że trzeba być otwartym na inne kultury, wierzenia i zwyczaje oraz podkreślił dużą rolę młodzieży w kształtowaniu przyszłości świata. Spotkanie było bardzo ciekawe, wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem osobowości naszego gościa, jego elokwencji i pasji do pisania książek.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: