Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19342262 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Żołyni

Dorota Schrammek: "Tam, gdzie czekał anioł''

18-04-2019

27 marca 2019 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy GBP w Żołyni. Tematem naszej dyskusji była książka Doroty Schrammek pt.''Tam, gdzie czekał anioł''.

 

Beata - tytułowa bohaterka postanawia wziąć życie we własne ręce. Bezrobotna, mająca dorosłe już dzieci, ''osaczona'' przez męża i teściową, wykorzystuje swój atut czyli znajomość języka niemieckiego i wyjeżdża do pracy do Niemiec jako opiekunka ludzi starszych. W trakcie swej wędrówki napotyka na wielu dobrych ludzi. Sama zresztą jest jak anioł...rzetelnie i z sercem wykonuje swoje obowiązki. W tym przygranicznym miasteczku poznaje wiele mrocznych historii i tragedii. Nade wszystko wzruszający jest obraz więźniarki – młodej matki, którą brutalnie rozdzielono ze swoim dzieckiem. Przez pryzmat jej przeżyć, poznajemy okrucieństwo ludzi w obozach niemieckich np. Akcja t4 czyli ''eliminacja życia niewartego życia''. Całość sprowadza się do tego co w życiu najważniejsze – to miłość, która wybacza i pozwala przetrwać najgorsze chwile. Małe niemieckie miasteczko staje się dobrym miejscem, aby przewartościować swoje życie i dokonać pozytywnych dla całej rodziny zmian. To powieść obyczajowa, która porusza sprawy wypalenia w związku, problem rozłąki, który czasem jest potrzebny, aby bardziej docenić to co mamy i kiedy to co zwyczajne staje się nadzwyczajne.

Na kolejne spotkanie DKK dla dorosłych zapraszamy 24 kwietnia o godz. 14.00. Tym razem będziemy omawiać książkę ''Zespół ojca'' Piotra Czerwińskiego.

 

moderator grupy – Małgorzata Babiarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: