Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19343655 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Żołyni

Katarzyna Enerlich: ''Czas w dom zaklęty''

16-12-2019

Na spotkaniu kubowiczów DKK w dniu 20 listopada 2019 roku tematem rozważań i dyskusji była książka Katarzyny Enerlich pt. ''Czas w dom zaklęty''

 

 

Autorka poruszyła tą książką nasze serca. Motto książki : ''Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy na zawsze ? Przebacz'' jakże odzwierciedla nasze życie. Dzieląc się w niej częściowo swymi własnymi historiami i swoich czytelniczek opowiada niezwykłą historię Ruty, kobiety której marzeniem było zostać malarką, założyć rodzinę i żyć w ciszy i spokoju, a życie napisało dla niej swój własny scenariusz. Całej jej rodzinie kładą złowrogi cień toksyczne relacje z sąsiadką, z ponurego domu pod lasem. Z domem tym związana jest przedwojenna tajemnica, którą Ruta odkrywa w smutnych okolicznościach. Samotność, odejście bliskich, koniec pięknej miłości i niezrealizowane marzenia . Czy dom, w którym mieszka jest przeklęty? Ruta staje przed dylematem - czy wybaczyć sąsiadce i prześladowczyni w jednej osobie? Podejmuje tę decyzję ze względu na prośbę jej syna. Szuka w sobie siły, by przebaczyć komuś kto wyrządził jej i jej rodzinie bardzo dużo zła (doprowadziła do śmierci jej matki, utraty oczekiwanego dziecka i odejścia mężczyzny, którego kochała). Czas w dom zaklęty to opowieść o wybaczaniu, zakazanej miłości i codziennej hipokryzji, gdzie przeplatają się dobro ze złem, a do nas należy decyzja, czym napełnimy swoje serce. Mamy w niej do czynienia z jednej strony z ogromem zła doprowadzającego do nietolerancji i nienawiści, z drugiej zaś – z wybaczeniem jako potężną siłą pozwalającą na wyzbycie się złych emocji, a w konsekwencji na powrót do normalności. Książka ta była dla nas bardzo przejmującą lekturą, a poza tym sprawiła, że chce się czytać następne książki pani Katarzyny, która w niezwykły sposób łączy historie ludzkie z urodą Mazur.

W spotkaniu uczstniczyło 7 uczestniczek, a następne spotkanie zaplanowano na 22 stycznia 2020 roku.

 

Małgorzata Babiarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: